Pytanie

pomoc mojemu mezowi, ktory jest juz 6 lat po opercji jelita cienkiego

Witam, W jaki sposob mozna pomoc mojemu mezowi, ktory jest juz 6 lat po opercji jelita cienkiego (zostalo tylko 70 cm), od operacji az do tej pory nie moze przybrac na wadze, ciagle ma szybka przemiane materii (toaleta). co nalezaloby z Panswtwa strony zastosowac aby zaczal organizm dobrze funkcjonowac. dziekuje i poprosze o krotkie informacje. Agnieszka Roszczenko

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka Zmęczenie

Odpowiedź

 1. Dr. Rónay
  Barbara Ronay Specjalista w dziedzinie dietetyki
  12. Grudzień 2016.

  Dzień dobry

  Chirurgiczne usunięcie części jelita prowadzi do znacznego ograniczenia przyswajania składników odżywczych i wody to wiąże się z biegunekami i odwodnieniem. Podejrzewam wystąpienie zespołu krótkiego jelita. Niestety,  ludzie z tą dolegliwością już do końca życia muszą być pod opieką specjalistów i stosować specyficzną dietę.

  dr Barbara Ronay

Pytanie

Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia.

Witam. Od czasu do czasu pojawiają się sporadycznie swędzenie głowy ,skóry. Dość często się przeziębiam, łapiąc infekcje. Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia. Czesto mam wzdety brzuch. Ostatnio w kale pojawił się robak czarny , jak gąsienica czy coś takiego. Czesto jestem senna, zmęczona, brak koncentracji , rozdrażnienie, ciągle , tyję , puchnę , mam problemy z regularnym okresem. Lapię infekcje. Nigdy nie miałam żadnych operacji z organami wewnętrznymi. Dodam, że moja dieta często składa się ze słodyczy , ziemniaki, itp. Ostatnio piłam szałwię miałam spokój. potem piłam ostorżeń pijąc nie regularnie , problem nasilił się. Swędzenie skóry stało się bardziej uporczywe , mam pogorszony wzrok i te objawy powyzej wymieniłam. Co powinnam zrobić? . Często powracają u mnie dolegliwości. Jakie zioła powinnam stosować badz inne preparaty? . Czy brac jakieś probiotyki itp? . Jestem zmęczona tymi uporczywymi nawracającymi dolegliwościami. Dziekuję serdecznie.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka Pasożyty Problemy ze skórą i wypadaniem włosów Zmęczenie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry.
  Jeśli zauważyła pani w kale robaka, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który zrobi badania kału w celu wykrycia pasożytów lub ich jaj. Opisane przez panią dolegliwości to typowe objawy zakażenia pasożytami.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

Moje objawy to....ból w klatce piersiowej przy kaszlu i podczas głębszego oddech....

Witam. Podejrzewam u siebie zapalenie oskrzeli wszystkie objawy na to wskazują. Moje objawy to suchy męczący kaszel zmieniający się w mokry z odksztuśną wydzieliną , ból w klatce piersiowej przy kaszlu i podczas głębszego oddech. Ból pleców na wysokości płuc katar i uczucie rozbicia. Gorączka dopada wieczorami a kaszel nasila się na chłodnym wilgotnym powietrzu.Problem jest taki , że jestem za granicą i nie mam możliwości iść do lekarza. A muszę chodzić do pracy , jest tam chłodno wilgotno i dużo pyłków. Czy mogę mieć jakieś problemy zdrowotne po takim czymś? Jakieś powikłania?

Odpowiedzi
Kategorie: Chroniczny syndrom wyczerpania Refluks Zmęczenie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Wrzesień 2016.

  Dzień dobry

  Trudno mi powiedzieć bez wykonania badań co może być przyczyną tych  dolegliwości. Może to być cokolwiek, nie wykluczam refluksu krtaniowo-gardłowego tzw. cichy refluks, który charakteryzuje się między innymi bólem w klatce piersiowej, kaszlem, zmęczeniem.  Nie mogę postawić właściwej diagnozy bez dokładnych badań. Jedyne co mogę zalecić to przyjmować dużo witamin szczególnie C, A, E oraz probiotyki na wzmocnienie odporności (bardzo dobry jest suplement Swiss Probiotix)

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Mam cały czas zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka od czasu do czasu.

Witam! Pięć lat temu miałam usunięty woreczek żółciowy.Od tego czasu czuję się coraz gorzej.Mam cały czas zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka od czasu do czasu.Najbardziej się martwię tym, że po jedzeniu mam uczucie pełności w żołądku i jakby zapchane jelita.Dodam ze choruję też na niedoczynność tarczycy Wole Hashimoto. Przyjmuję hormony, ale czuje się często zmęczona i senna.Czy Clin Inside program do oczyszczania jelit byłby dla mnie odpowiedni? Pozdrawiam serdecznie Anna Tomaszewska

Odpowiedzi
Kategorie: Problemy z trawieniem Zmęczenie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  9. Marzec 2015.
  Dzień dobry

  Nie otrzymałem informacji dotyczącej regularnych kontroli na endokrynologii i czy przestrzega pani diety po usunięciu woreczka żółciowego. Uczucie pełności w żołądku to niestety objawy, które będą się pojawiały na skutek operacji. Problemy trawienne, wzdęcia występują z powodu niedostatecznej produkcji żółci. Zalecam przestrzegać diety, używać enzymów trawiennych i oczywiście skorzystać z produktów oczyszczających organizm, w tym przypadku Clean Inside by był odpowiedni, ponieważ są to łagodne, naturalne preparaty ziołowe.

  Dr Cs.Podlupszki