Pytanie

.......... mam problem z wypróżnianiem.

Witam. Od 3 tygodni mam problem z wypróżnianiem. Początkowo się wypróżniałam, zjadłam ogórka szklarniowego później miałam biegunkę. Brałam mi.in. laremid. Po tym nie wyprózniałam się i dostałam zaparcia. Teraz chcę się wypróżnić, ale nie mogę, bo przy wypróżnianiu mnie boli. Czy picie soku jabłkowego z wodą oraz picie siemienia lnianaego pomoże uregulować pracę jelit? Proszę o rady. Ewa 23 l.

Odpowiedzi
Kategorie: Zaparcia

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  26. Styczeń 2018.
  Dzień dobry
   
  W przypadku zaparć należy włączyć do diety jak najwięcej produktów wysokobłonnikowych, ale aby uregulować pracę jelit warto przeprowadzić kuraję oczyszczającą jelita. 
   
  Z poważaniem
  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Jęsli zjem coś ciężkiego skurcze nasilają się

Witam. Od ponad roku mam dolegliwość związaną ze skurczami w środkowej, dolnej części klatki piersiowej oraz pod żebrami. Dodatkowo mam uczucie ucisku szyi (pod jabłkiem Adama z lewej i prawej strony) oraz niekiedy ból pleców pomiędzy łopatkami. Jakiś czas temu miałem krwawienie z odbytu. Lekarz ogólna zdiagnozowała (bez badania) żylaki odbytu. Pomyślałem ok. Przyjmowałem czopki ziołowe plus inne leki. Krwawienie wystąpiło 3 razy. 2 razy przed zażyciem leków, raz po zakończeniu kuracji. Na szczęście już 2 miesiące nie mam tych objawów, choć ostatnio podczas mycia się wyczułem małą krostę na zakończeniu odbytu. Stolec mam koloru żółtego z widocznymi resztki jedzenia, szczególnie pestkami. Niekiedy jego kształt jest cienki, innym razem kształt normalny ale konsystencja nie zbita i nie jednolita. Jęsli zjem coś ciężkiego skurcze nasilają się. Nie jest to ból ale strasznie przeszkadzające w życiu codziennym ruchy wnętrzności. Dodam, że ostatnio piję więcej wody- rano na czczo 0,6 l potem 1,5l (ok. miesiąca) i to nie pomaga. Proszę o pomoc w tej sprawie. Czuję się bardzo niekomfortowo oraz dokuczają mi te skurcze. Dziękuję.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  11. Październik 2016.

  Dzień dobry
  Według mnie problemy mogą być wywołane nieprawidłową funkcją woreczka żółciowego lub trzustki, przyczyną tych częstych skurczów i bólu brzucha może być również przepuklina żołądkowa. Należy przede wszystkim skonsultować się ze swoim lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań: konieczne będzie USG jamy brzusznej, w przypadku negatywnego wyniku dodatkowo badania gastroenterologiczne. Może pan spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą i jeśli za tymi objawami nie kryją się żadne poważne dolegliwości, znaczna poprawa zdrowia może nastąpić również po detoksykacji.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

mam problemy z oddawanie stolca dziwny biały i żółty śluz ciągnie się, w postaci makaronu, również spadek masy ciała wypadają włosy,

Mam 28 lat od przeszło roku mam problemy z oddawanie stolca dziwny biały i żółty śluz ciągnie się, w postaci makaronu, również spadek masy ciała wypadają włosy, w jamie ustnej dziwny biały nalot w okolicy odbytu dziwne małe krostki. i dużo innych dolegliwości. Miałem robioną gastroskopie wyniki były ze mam celiakie 3a wg marsala lecz po zrobieniu dodatkowych badan, przeciwciała przeciwko transglutaminazie i wyszły ujemne i stwierdził ze nie mam tej choroby . I stwierdził ze nie wie co ma ze mną zrobić. Dodam iż miałem badanie kolonoskopie i wyniki były w porządku. chciałem jeszcze dodać iż od czasu gdy to wszystko się zaczęło zrobiły mi sie torbiele za kolanami. Niestety jeszcze do dnia dzisiejszego nie wiem co mi dolega.

Odpowiedzi
Kategorie: Problemy ze skórą i wypadaniem włosów

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Marzec 2016.

  Dzień dobry

  Nie wiem, czy było przeprowadzone badanie kału na kandydozę, jeśli nie było robione, to powinien się pan poddać również tym badaniom. Jeśli wyniki będą i w tym przypadku dobre, powinien pan przeprowadzić kurację oczyszczającą jelita.

  Z poważaniem

  dr. Podlupszki Cs

Pytanie

mam zaparcia, teraz doszły biegunki

Witam. Pisze do Pana z ogromna nadzieją ze odpowie Pan na moje pytanie i moze w jakimś stopniu pomoże mi rozwiazać moje problemy ze zdrowiem.. Od ponad 5 lat borykam sie z uciażliwym, ciągłym i przewlekłym bólem miedzy łopatkami. Jest to ciągły ból który nie daje mi żyć od rana do wieczora - jest ciągły... Miałam wykonane przeróżne badania, odwiedziłam mnóstwo specjalistów poprzez ortopede, chirurga, neurologa, osteopate, gastroenterologa, psychologa, byłam w poradni leczenia bólu, masaże, zabiegi fizjoterapeutyczne- i nic... :( żadne tabletki przeciwbólowe, plastry, maści- nic nie pomagają. Mam zmiane na wątrobie prawdopodobnie fnh, mam zaparcia, teraz doszly bigunki, luźne stolce- które trwają po kilka tygodni. Pobrano mi przy badaniu gastroskopii wycinek pod kątem celiaki. Robiłam badania z kału pod kątem pasożytów- wyszło negatywnie. Dodam jeszcze ze wykonałam badanie IgE całkowite i wyszło bardzo podniesione. Panele wziewny i pokarmowy- bez zarzutów :\ błagam o pomoc- bo już sama niewiem w którym kierunku iść i gdzie szukać pomocy....

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  19. Marzec 2016.

  Dzień dobry


  Bardzo trudno postawić właściwą diagnozę, nie podała pani swojego wieku, a ten np. w przypadku IgE ma znaczenie, ponieważ obserwuje się stosunkowo często wzrost stężenia całkowitej IgE wraz z wiekiem. Ponadto podniesione IgE może pojawić się u osób z infestacjami pasożytniczymi oraz chorych na grzybicze zapalenie zatok. Polecam przeprowadzenie całkowitej, naturalnej kuracji oczyszczającej, badania kału pod kątem pasożytów jak pani pisze, wyszło negatywne, jednak pasożyty mogą znajdować się również w krwi i tutaj bardzo pomocne może okazać się przeprowadzenie odpowiedniej detoksykacji organizmu mającej na celu oczyszczenie jelit, krwi z pasożytów, jak również wątroby i organizmu ze złogów metali ciężkich. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.