Pytanie

Co może być przyczyną tak podwyższonej kalprotektyny u mnie

Kalprotektyna w kale 547 μg/g Witam. Mam wysoką kalprotektynę w kale 547 μg/g Przeszedłem badania koloskopię, połykałem kapsułkę z kamerą oraz robiono mi gastroskopię i pobrano próbki do badań , badania nie wykazały żadnej choroby. Lekarz mówi mi że wszystko jest w porządku i stwierdził że miałem jednorazowe zapalenie jelita i stąd ta podwyższona kalprotektyna. Po 10 tyg zrobiłem ponowny test na obecność kalprotektyny w kale wynik to 543 μg/g , nietolerancji pokarmowej nie mam dodam że bolą mnie bardzo stawy i często odbyt, mam również problem z prostatą czuję się bardzo słaby , w roku 2016 stwierdzono u mnie Hashimoto które jest jak twierdzą lekarze dobrze ustawione tyroksyną a w 2017 miałem stwierdzony niedobór witamin B12 i D Badania krwi na zapalenia CRP, OB i inne są w normie. Co może być przyczyną tak podwyższonej kalprotektyny u mnie? Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  14. Październik 2019.

  Dzień dobry

  Przyczyną wysokiego poziomu kalprotektyny jest najczęściej stan zapalny jelita. Moim zdaniem powinien pan ponownie poddać się badaniom kolonoskopowym  oraz pobraniu wycinków z błony śluzowej  jelita grubego. Próbki-wycinki są bardzo ważne, ponieważ części zapaleń jelit (nazywanych  mikroskopowymi) często nie widać podczas kolonoskopii.

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba  

Pytanie

Czy może to być problem gastroenterologiczny?

Szanowny ponie doktorze! Mam taki nietypowy problem. Mniej więcej miesiąc temu zaczął się u mnie pojawiać ostry ból w okolicach pępka. Ból od czasu do czasu ustępuje, ale ostatnio zaostrzył się i nie przestaje. Byłam u swojego lekarza ten mnie skierował na badania USG, które potwierdziły obecność wody w okolicy pępka. Dla pewności odwiedziłam jeszcze jednego lekarza, który nie widział tam nic. Niestety ból nie ustępuje i dlatego zwracam się do pana, czy może mi pan coś poradzić lub przynajmniej polecić do jakiego specjalisty mam się udać? Za odpowiedź z góry uprzejmie dziękuję Barbara

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Kwiecień 2018.

  Dzień dobry pani

   

  Jeśli wynik badań usg był  negatywny potem koniecznie zalecam przeprowadzenie badań krwi, ewentualnie badania CT czyli tomografię komputerową  jamy brzusznej!

  Życzę  szybkiego powrotu do zdrowia

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

Właściwości synbiotyków w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna

Szanowny panie doktorze! Moje pytanie brzmi, czy synbiotyki mogą być stosowane w chorobie Leśniowskiego-Crohna ze zwężeniem jelita cienkiego? Dziękuję za odpowiedź Edyta S.

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Marzec 2018.

   

  Dzień dobry

  Z doświadczenia wiem, że po 2-3 miesiącach stosowania synbiotyków stan zapalny w organizmie ulegnie znacznej poprawie. Używanie synbiotyków zawierających probiotyki oraz prebiotyki można stosować również w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna. W chorobach zapalnych jelita ważną rolę odgrywa dieta, należy unikać ostrych przypraw, potraw pikantnych, jak również takich, które powodują wzdęcia, ponadto należy ograniczyć ilość błonnika w diecie. Osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna powinni również ograniczyć spożywanie mleka.

  Z poważaniem,

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

Jakie muszę wykonac badania aby mieć pewność że jestem zdrowy

Witam! Trzy lata temu w wieku 33 lat zmarł mój brat na raka jelita grubego. Wcześniej w rodzinie nikt nie chorował na raka. Ale w takim przypadku chciałbym sie przebadac. Jakie muszę wykonac badania aby mieć pewność że jestem zdrowy.Odrazu kolonoskopia czy wystarcza badania krwi? Czy sa jeszcze jakieś inne sposoby? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  12. Luty 2018.
  Dzień dobry
   
  Bardzo przepraszam za tak długą zwłokę w odpowiedzi na list. Z pewnością warto udać się do lekarza rodzinnego, który może wykonać badania stolca i krwi,  ewentualnie skieruje na badania gastroenterologiczne.
   
  Z poważanie,
  dr Podlupszki Cs

Pytanie

Nic mnie nie boli, wypróżniam się normalnie....

Witam Być może wczoraj połknąłem pół wykałaczki. Nic mnie nie boli, wypróżniam się normalnie. Chciałbym spytać w jakim czasie wykałaczka zostałaby wydalona? Czy jeśli po tygodniu dalej nic mi nie będzie, to już nie należy się niczym martwić czy może się zdarzyć, że wykałaczka zagnieździ się gdzieś w organizmie na dłużej i może narobić problemów w przyszłości? Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  26. Grudzień 2017.
  Dzień dobry
   
  Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
  Wykałaczka zazwyczaj bez problemów jest wydalona z organizmu wraz z kałem, ale może się zdarzyć, że zagnieździ się gdzieś w jelitach, co może faktycznie powodować problemy. Jeśli odczuwa pan jakiekolwiek dolegliwości, kłucie, ból brzucha należy udać się do lekarza w celu przeprowadzenia dokładnych badań.
   
  Z poważaniem
  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Mogę stosować Clean Inside jak biorę inne leki?

Dzień dobry

Szanowny panie doktorze cztery miesiące temu stwierdzono u mnie  przewlekłe zapalenie jelit zwane chorobą Leśniowskiego – Crohna. Lekarz przepisał mi Prednizon, Budezonid. Dowiedziałem się o programie oczyszczającym i chcę rozpocząć kurację. W związku z tym zwracam się do pana, panie doktorze, ponieważ chcę się spytać czy mogę biorąc leki zażywać suplementy do oczyszczania organizmu.

Dziękuję za odpowiedź

Krzysztof

Odpowiedzi
Kategorie: Zapalenie jelit

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  27. Luty 2014.

  Serdecznie pana pozdrawiam

  Jeśli nie występują żadne komplikaje, nie pojawiają się ropnie, przetoki ani krwawienia nie widzę przeciwwskazań w stosowaniu preparatów Clean Inside. W pana przypadku zalecam stosowanie błonnika  Clean Inside oraz  suplement probiotyczny Swiss probiotix, należy jednak dotrzymywać  2 godzinowy odstęp pomiędzy stosowaniem leków i preparatów do oczyszczania. Moja dodatkowa uwaga dotycząca leczenia pańskiej dolegliwości, to koniecznie proszę zastosować odpowiednią dietę, unikać infekcji, stresu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

  Życzę panu szybkiego powrotu do zdrowia

  Dr. Podlupszki