Pytanie

Codziennie mam bardzo wzdęty brzuch, nawet wtedy, gdy nic nie jem cały dzień.

Mam 50 lat od dawna borykam się z problemami trawiennymi. Często mi się zdarza, że nie mam stolca 2-3 dni. Codziennie mam bardzo wzdęty brzuch, nawet wtedy, gdy nic nie jem cały dzień. Nie odbija mi się po jedzeniu, czuję taki ciężki żołądek po jakiejkolwiek potrawie. Co powinienem zrobić, żeby przyspieszyć metabolizm i pozbyć się ciągłych, nieprzyjemnych wzdęć? Dziękuję za odpowiedź. Zbigniew K.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Maj 2018.

  Szanowna pani!

  Dziękujemy za zaufanie! W pierwszej kolejności zalecam przeprowadzenie dokładnych badań gastroenterologicznych! Według opisanych objawów może to być zespół jelita drażliwego IBS. Dolegliwość nie jest niebezpieczna i da się leczyć, najważniejsza będzie odpowiednia dieta oraz holistyczna terapia. Chętnie udzielimy pani więcej informacji na temat tej terapii.

  Z poważaniem,
  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

W żołądku i w brzuchu mam dziwne uczucie.

Witam panie doktorze, zwracam się do pana z jednym problemem. Ostatnio, trwa to już ponad pół roku, zauważyłam, że po jedzeniu (bez względu na to, co i ile zjem) w żołądku i w brzuchu mam dziwne uczucie. W okolicy brzucha odczuwam jakby bicie serca, jakby coś poruszało się w moim żołądku. Jestem osobą szczupłą ze średnim wzrostem. Byłam z tym już u kardiologa, po przeprowadził szereg różnych badań, wynik na szczęście był negatywny. Byłam również u lekarza sportowego, robiono mi EKG, wszystko było w porządku. Byłam również na badaniu tarczycy, a TSH było w porządku. Proszę pana o wyrażenie swojej opinii na temat tych dziwnych objawów.? Czy to możliwe, że mam wysoki poziom cholesterolu? Dodam, że mam 21 lat, palę, piję kawę, studiuję. Jestem osobą szczupłą (45 kg) ze średnim wzrostem (162 cm). Moja waga nigdy nie przekraczała 48 kilogramów. Dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  5. Marzec 2018.

  Dzień dobry

  Zalecam wykonać szczegółowe badania gastroenterologiczne, podejrzewam, że może tam być problem ze strony układu pokarmowego.

  Z poważaniem,

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

zaburzenia czynnościowe jelit, stan zapalny żołądka .....

Witam Czy przy żółci w żołądku , od żółci jest pieczenie oczu, pieczenie języka, bez zgagi, suchość w gardle, powiększona śledziona, stan zapalny żołądka można stosować błonnik i parasic. Rozpoznanie medyczne zaburzenia czynnościowe jelit, stan zapalny żołądka. Proszę o odpowiedź czy Państwa produkty nie pogorszą objawów i co by Państwo polecali zastosować przy tych dolegliwościach. Pozdrawiam.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Czerwiec 2017.

  Dzień dobry

  W przypadku opisanych przez panią zaburzeń kuracja oczyszczająca z pewnością nie pogorszy stanu zdrowia, co więcej może  znacznnie się  poprawić. Kuracją  produktami Natural Swiss polecam i życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

   
   
                            

Pytanie

Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia.

Witam. Od czasu do czasu pojawiają się sporadycznie swędzenie głowy ,skóry. Dość często się przeziębiam, łapiąc infekcje. Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia. Czesto mam wzdety brzuch. Ostatnio w kale pojawił się robak czarny , jak gąsienica czy coś takiego. Czesto jestem senna, zmęczona, brak koncentracji , rozdrażnienie, ciągle , tyję , puchnę , mam problemy z regularnym okresem. Lapię infekcje. Nigdy nie miałam żadnych operacji z organami wewnętrznymi. Dodam, że moja dieta często składa się ze słodyczy , ziemniaki, itp. Ostatnio piłam szałwię miałam spokój. potem piłam ostorżeń pijąc nie regularnie , problem nasilił się. Swędzenie skóry stało się bardziej uporczywe , mam pogorszony wzrok i te objawy powyzej wymieniłam. Co powinnam zrobić? . Często powracają u mnie dolegliwości. Jakie zioła powinnam stosować badz inne preparaty? . Czy brac jakieś probiotyki itp? . Jestem zmęczona tymi uporczywymi nawracającymi dolegliwościami. Dziekuję serdecznie.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry.
  Jeśli zauważyła pani w kale robaka, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który zrobi badania kału w celu wykrycia pasożytów lub ich jaj. Opisane przez panią dolegliwości to typowe objawy zakażenia pasożytami.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.