Pytanie

Od 8 lat mam problemy z układem pokarmowym

Witam wszystkich serdecznie! Od 8 lat mam problemy z układem pokarmowym(codzienne bóle brzucha). Badania USG, gastroskopia i kolonoskopia nic nie wykazały. Podejrzewam jakąś nietolerancje pokarmową. Czy warto zaczynać od testów na alergie na gluten i laktoze(igE zalezna), czy od razy wykonać test na nietolerancje pokarmowe opóźnione(igG zalezna). Pytanie stąd, że nigdy nie mam bóli odrazu po zjedzeniu danego posiłku, a przy alergii tak to powinno wyglądać prawda? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i życzę wszystkim miłego dnia!

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecz Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
  14. Lipiec 2018.

  Dzień dobry

  Problemy związane z trawieniem, bólem brzucha mogą być spowodowane nietolerancją pokarmową lub poprostu złogami, które osadzają się w naszych jelitach. Proponuję wyeliminować z diety produkty mleczne ( zastąpić produktami bezlaktozowymi), warto również przeprowadzić kurację oczyszczającą oraz przyjmować probiotyki w celu naprawienia równowagi flory bakteryjnej jelit.

  Z poważaniem

  Magdolna Kopriwanecz

  Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu

Pytanie

Codziennie mam bardzo wzdęty brzuch, nawet wtedy, gdy nic nie jem cały dzień.

Mam 50 lat od dawna borykam się z problemami trawiennymi. Często mi się zdarza, że nie mam stolca 2-3 dni. Codziennie mam bardzo wzdęty brzuch, nawet wtedy, gdy nic nie jem cały dzień. Nie odbija mi się po jedzeniu, czuję taki ciężki żołądek po jakiejkolwiek potrawie. Co powinienem zrobić, żeby przyspieszyć metabolizm i pozbyć się ciągłych, nieprzyjemnych wzdęć? Dziękuję za odpowiedź. Zbigniew K.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Maj 2018.

  Szanowna pani!

  Dziękujemy za zaufanie! W pierwszej kolejności zalecam przeprowadzenie dokładnych badań gastroenterologicznych! Według opisanych objawów może to być zespół jelita drażliwego IBS. Dolegliwość nie jest niebezpieczna i da się leczyć, najważniejsza będzie odpowiednia dieta oraz holistyczna terapia. Chętnie udzielimy pani więcej informacji na temat tej terapii.

  Z poważaniem,
  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

W żołądku i w brzuchu mam dziwne uczucie.

Witam panie doktorze, zwracam się do pana z jednym problemem. Ostatnio, trwa to już ponad pół roku, zauważyłam, że po jedzeniu (bez względu na to, co i ile zjem) w żołądku i w brzuchu mam dziwne uczucie. W okolicy brzucha odczuwam jakby bicie serca, jakby coś poruszało się w moim żołądku. Jestem osobą szczupłą ze średnim wzrostem. Byłam z tym już u kardiologa, po przeprowadził szereg różnych badań, wynik na szczęście był negatywny. Byłam również u lekarza sportowego, robiono mi EKG, wszystko było w porządku. Byłam również na badaniu tarczycy, a TSH było w porządku. Proszę pana o wyrażenie swojej opinii na temat tych dziwnych objawów.? Czy to możliwe, że mam wysoki poziom cholesterolu? Dodam, że mam 21 lat, palę, piję kawę, studiuję. Jestem osobą szczupłą (45 kg) ze średnim wzrostem (162 cm). Moja waga nigdy nie przekraczała 48 kilogramów. Dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  5. Marzec 2018.

  Dzień dobry

  Zalecam wykonać szczegółowe badania gastroenterologiczne, podejrzewam, że może tam być problem ze strony układu pokarmowego.

  Z poważaniem,

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

zaburzenia czynnościowe jelit, stan zapalny żołądka .....

Witam Czy przy żółci w żołądku , od żółci jest pieczenie oczu, pieczenie języka, bez zgagi, suchość w gardle, powiększona śledziona, stan zapalny żołądka można stosować błonnik i parasic. Rozpoznanie medyczne zaburzenia czynnościowe jelit, stan zapalny żołądka. Proszę o odpowiedź czy Państwa produkty nie pogorszą objawów i co by Państwo polecali zastosować przy tych dolegliwościach. Pozdrawiam.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Czerwiec 2017.

  Dzień dobry

  W przypadku opisanych przez panią zaburzeń kuracja oczyszczająca z pewnością nie pogorszy stanu zdrowia, co więcej może  znacznnie się  poprawić. Kuracją  produktami Natural Swiss polecam i życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

   
   
                            

Pytanie

Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia.

Witam. Od czasu do czasu pojawiają się sporadycznie swędzenie głowy ,skóry. Dość często się przeziębiam, łapiąc infekcje. Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia. Czesto mam wzdety brzuch. Ostatnio w kale pojawił się robak czarny , jak gąsienica czy coś takiego. Czesto jestem senna, zmęczona, brak koncentracji , rozdrażnienie, ciągle , tyję , puchnę , mam problemy z regularnym okresem. Lapię infekcje. Nigdy nie miałam żadnych operacji z organami wewnętrznymi. Dodam, że moja dieta często składa się ze słodyczy , ziemniaki, itp. Ostatnio piłam szałwię miałam spokój. potem piłam ostorżeń pijąc nie regularnie , problem nasilił się. Swędzenie skóry stało się bardziej uporczywe , mam pogorszony wzrok i te objawy powyzej wymieniłam. Co powinnam zrobić? . Często powracają u mnie dolegliwości. Jakie zioła powinnam stosować badz inne preparaty? . Czy brac jakieś probiotyki itp? . Jestem zmęczona tymi uporczywymi nawracającymi dolegliwościami. Dziekuję serdecznie.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry.
  Jeśli zauważyła pani w kale robaka, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który zrobi badania kału w celu wykrycia pasożytów lub ich jaj. Opisane przez panią dolegliwości to typowe objawy zakażenia pasożytami.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Od kilku lat wzmagam się z nadmierną ilością gazów.

Witam Pana, Od kilku lat wzmagam się z nadmierną ilością gazów. Praktycznie co kilkanaście minut są one wydzielane i nawet w wielu przypadkach nie mam możliwości ich powstrzymania. Jest to bardzo wstydliwy problem i w związku z tym mam bardzo wielki dyskomfort. Byłem kilka razy u lekarza rodzinnego , który przepisał leki typu Espumisan , Travisto i na tym koniec. Ta kuracja w ogóle mi nie pomogła. Kilka lat wstecz robiłem gastroskopię i stwierdzono u mnie I stopień refluksu. Brałem leki ale objawy wcale nie ustępowały. Zaprzestałem tej kuracji i przestałem leczyć się. Dodatkowo dodam, że kiedy budzę się rano mam suchość w ustach i gorzkość. Na tę dolegliwość miałem zapisany lek Controlog, który również nie pomagał mi w terapii. W związku z powyższym mam pytania: 1. Jakie mogą być przyczyny moich dolegliwości? 2. Jakie badania powinienem wykonać aby zdiagnozować przyczynę mojej flatulencji oraz mojej gorzkości i suchości w ustach po przebudzeniu się? 3. Czy choroby te mogą być ze sobą powiązane? Dodam jeszcze ze próbowałem różnych diet oraz spożywania ostatniego posiłku na 3 godziny przed snem i tez nie przynosiło to poprawy komfortu mojego życia. Bardzo proszę o pomoc. Za każde informacje będę Panu wdzięczny. Gorąco pozdrawiam.

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  27. Wrzesień 2016.

  Dzień dobry

  W liście nie było informacji na temat przebytych zabiegów lub operacji (np. nie wiem czy miał pan operację woreczka żółciowego) Dolegliwości, które pan opisuje mogą być związane również ze źle funkcjonującą trzustką, która nie produkuje wystarczającej ilość enzymów trawiennych. Według mnie powinien pan zacząć przyjmować enzymy trawienne w postaci suplementów diety. Bardzo dobry i skuteczny  jest produkt Swiss Digest FX, zalecam go wielu soim pacientom, ponieważ zawsze okazał się skuteczny.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

mam problem po każdym posiłku mam odczucie tj. Jedzenie stało mi w gardle i nie schodziło w dalsze drogi trawienne.

Witam nazywam nazywam sie Danuta. W wieku 15 lat wykryto u mnie wrzody na dwunastnicy. Zostały one wyleczone szpitalnie. Od paru miesięcy mam problem po każdym posiłku mam odczucie tj. Jedzenie stało mi w gardle i nie schodziło w dalsze drogi trawienne. Wiąże sie z tym tez nieprzyjemny zapach z gardła i czasami zdążą mi sie ze odkaszle tj. Malutki kawałeczek (biało żółty) serka. Przepraszam za porównanie ale tak to wyglada i jest o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Prosze o poradę dlaczego pokarm ustaje w tej części i co może być tego powodem? Dziekuje

Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  12. Październik 2015.

  Dzień dobry


  Problemy, które pani opisuje mogą być zaprzyczynione uchyłkami przełyku, może to być uchyłek gardłowo- przełykowy (taki uchyłek daje objawy ucisku w gardle, przesuwanie sią treści pokarmowej z żołądka do przełyku, odbijanie się i nieprzyjemny zapach z ust) lub nieprawidłowe działanie mięśnia dolnego zwieracza przełyku (Achalazja przełyku)
  Zalecam konsultację z lekarzem w celu dokładnego zbadania i ustalenia diagnozy.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Mam problemy z systematycznym wypróznianiem

witam
 
chciałabym oczyścić jelita,wątrobę,nerki...
 
Mam problemy z systematycznym wypróznianiem, odczuwam ból w prawej stronie brzucha promieniujący na plecy..
czuję się totalnie przytkana, nawet obalała..
 
Proszę o informację jak przeprowadzić takie oczyszczanie..
czy jest to jeden produkt czy kilka preparatów ..stosować razem czy osobno? jaka cena
 
Ewa
 
Odpowiedzi
Kategorie: Trawienie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Lipiec 2015.

  Dzień dobry
  Ja osobiście polecam przeprowadzenie kompleksowej kuracji oczyszczającej. Przede wszystkim należy oczyścić jelita, w których prawdopodobnie jest dużo złogów  (stąd m.in.kłopoty z wypróżnianiem), następnie zalecam kurację uzupełniającą, która oczyści wątrobą i krew. Produkty firmy Natural Swiss polecam, ponieważ je znam i często zalecam swoim pacjentom, efekty są zawsze zadowalające.


  Z poważaniem
  dr Podlupszki Cs.