Pytanie

Wynik z Tsh, proszę o szybka pomoc

Witam serdecznie proszę o szybka pomoc. Mam 25 lat. Kobieta. Wynik z Tsh 3 Gen: 4.19 normy (0.270-4.200). FT4 II wynik: 1.39 normy (0.93-1.71). FT3 3.53 normy (2.60-5.40). ANTY TPO:1.00 normy (>8.00) ANTY TG:6.40 normy(>18)

Odpowiedzi
Kategorie: Tarczyca

Odpowiedź

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr Tibor Darnoi Niezależny lekarz
  23. Kwiecień 2019.

  Szanowna Pani!

  Pierwsze trzy wartości mieszczą się w dozwolonych granicach. Różnica w dwóch pozostałych wartościach może być oceniana w ogólnym klinicznym obrazie, wynikach innych badań i  dolegliwościach, ponieważ może mieć na nie wpływ  np. stan pooperacyjny, ciąża, cukrzyca, choroby zapalne i inne zmiany.

  Dlatego zalecamy osobistą konsultację ze swoim lekarzem.

  Z poważaniem

  dr Tibor Darnoi

Pytanie

mam problemy z brwiami, wypadaja, luki brwiowe sa lekko opuchniete i zaczerwienione

od ponad roku mam problemy z brwiami, wypadaja, luki brwiowe sa lekko opuchniete i zaczerwienione czasami swedza przy dotykaniu bola, brwi praktycznie nie ma, nawet jak zaczna odrastac to zaraz lysieja miejscami sa to lysienia plackowate, bardzo prosze o jakas wskazowke ,pomoc

Odpowiedzi
Kategorie: Tarczyca

Odpowiedź

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr Tibor Darnoi Niezależny lekarz
  2. Kwiecień 2019.

  Dzień dobry
  Z listu wynika, że problem łysienia dotyczy tylko brwi. Bez względu, na to, jakiej części ciała  dotyczy, może sygnalizować jakiś problem zdrowotny. Zarówno nadmiar, jak i ubytek owłosienia bardzo dużo mówi o naszym zdrowiu. Problem z łysieniem może pojawiać się u osób z niedoborem żelaza lub cierpiących na niedoczynność tarczycy. Powinna pani udać się do lekarza, który zleci wykonanie badań krwi.

   Z poważaniem

   dr Tibor Darnoi

Pytanie

Jaka dieta powinna być stosowana pod kątem autoimmunologicznej zmniejszonej aktywności tarczycy?

Szanowna pani dietetyk Pozdrawiam serdecznie! Chciałabym poprosić o pomoc, jaką dietę powinnam stosować w przypadku autoimmunologicznej zmniejszonej czynności tarczycy? Jestem trochę zagubiona, co mogę a czego nie mogę spożywać. Dziękuję za pomoc! Mariola

Odpowiedzi
Kategorie: Tarczyca

Odpowiedź

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecz Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
  19. Maj 2018.

  Szanowna pani Mariolo

  Przy tego typu dolegliwości pierwszą linią obrony jest dieta. Zdecydowanie zalecam spożywanie pokarmów bogatych w selen a  ograniczenie produktów zawierających jod. Do warzyw zawierających najwięcej selenu należą przede wszystkim brokuły, kapusta, szpinak, fasola, soja, szparagi, czarna fasola, grzyby. Bogatym źródłem selenu są również owoce, a wśród nich: banany, grejpfruty, winogrona, kiwi, cytryny, żółty melon, mango, morwy, pomarańcze. Warto włączyć do diety również orzechy a szczególnie brazylijskie, zawierają najwięcej selenu. Kolejnymi produktami bogatymi w selen są np. mięso wołowe, ryby, owoce morza (tuńczyk, śledź, dorsz), zboża, duże ilości selenu znajdują się głównie w produktach pełnoziarnistych. Jak już wspominałam należy unikać lub przynajmniej ograniczać spożywania produktów bogatych w jod: ziemniaki, jogurt, sól himalajska, mleko, jagody, owoce, śliwki, truskawki, jaja. Ważne jest, że  selen odgrywa znaczną rolę w leczeniu chorób autoimmunologicznych tarczycy. Konieczne są również regularne konsultacje i badania, ponieważ obniżona aktywność tarczycy może również gwałtownie wzrosnąć (nadczynność tarczycy, co może spowodować wiele powikłań.

  Z poważaniem

  Magdolna Koprivanecz

  Dietetyk

   

Pytanie

Czy to niedocznność tarczycy?

Witam! Czy wynik TSH 3 generacji = 7,410 (w wieku 15lat) oznacza niedoczynność tarczycy? W tamtym roku wynik był równy 5,980, ale endokrynolog wykluczył jakiekolwiek choroby tarczycy. Przyznam, że martwi mnie ten rosnący wynik (norma do 4,3), jeżeli trzeba udać się do endokrynologa to chyba zmienię specjalistę. Proszę o radę, dziękuję.

Odpowiedzi
Kategorie: Tarczyca

Odpowiedź

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr Tibor Darnoi Niezależny lekarz
  13. Maj 2018.

  Szanowna Pani!

  Dziękujemy za zaufanie! Niestety na podstawie jednej wartości trudno jest ocenić sytuację i odpowiedzieć na pytanie. Na podstawie wszystkich danych i wyników można zająć stanowisko. Ponieważ mowa jest o 15-letnim dziecku warto zasięgnąć również porady pediatry-endokrynbologa. Jeżeli nie ufa Pani obecnemu lekarzowi warto skontaktować się z innym specjalistą.

  Przepraszamy, że nie udało nam się więcej pomóc, ale na podstawie jednej danej nie byłoby celowe opiniowanie! !

  Mamy nadzieję, że uda się Pani znaleźć takiego specjalistę, który będzie w stanie Pani pomóc!

  Życzymy zdrowia

  Zespół Dr Fachet"


Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie