Pytanie

W jaki sposób mogę poprawić jakość życia przy wysokim ciśnieniu krwi, chorobie zastawek serca i nadwadze?

Witam serdecznie! Zwracam się do pani z prośbą o pomoc.Ostatnio pojawiły się u mnie problemy z moim zdrowiem. Lekarze zdiagnozowali  u mnie wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia zastawki serca. : /. Chciałbym, aby moje życie było lepsze, ponieważ mam znaczną nadwagę, proszę o pomoc co mam robić, jestem pewien, że problem tkwi w nadwadze, dlatego potrzebuję dobrej rady co mam robić, jak pozbyć się zbędnych kilogramów abym mógł żyć normalnie, zdrowo  i aby powróciło moje poczucie własnej wartości i abym przede wszystkim mógł pokonać swoją chorobę.

Odpowiedzi
Kategorie: Problemy sercowo-naczyniowe

Odpowiedź

 1. Dobor Viktória
  Viktória Dobor Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
  12. Grudzień 2017.

   

  Szanowny panie!

  Tak to prawda, najważniejszą rzeczą w pana przypadku jest oczywiście pozbycie się nadwagi, która niekorzystnie wpływa przede wszystkim na ciśnienie krwi. Ubytek nadmiernych kilogramów gwarantuje  poprawę zdrowia i może obniżyć ciśnienie krwi. Co prawda uprawianie sportu  w tym przypadku może być nieco ograniczone. Konieczna będzie wizyta u lekarza, który stwierdzi stopień zaawansowania choroby wieńcowej i co można w takim przypadku robić. Moja opinia  jest taka, że jeśli nie uprawiał pan dotychczas żadnego sportu to najwyższy czas zacząć. Proponuję jazdę na rowerze, pływanie lub szybkie chodzenie! Jeśli chodzi o utratę wagi należy zachować dwie zasady: po pierwsze zmniejszyć spożycie węglowodanów i spożywać małe porcje, regularnie i o stałych porach! Należy ograniczyć spożycie węglowodanów, czyli unikać wyrobów piekarniczych z mąki białej (rogaliki, biały chleb, itd.) makaron. Kolejnymi produktami, które należy wyeliminować z diety, albo przynajmniej ograniczać są ziemniaki, ryż, słone chipsy ziemniaczane, słodycze i produkty z wysoką zawartością cukru ( napoje słodzone, ale również niektóre soki owocowe). Wszystkie dodatki warto zastąpić duszonymi warzywami, natomiast chipsy suszonymi owocami lub nasionami.  W przypadku wysokiego ciśnienia i zaburzeń zastawek serca niezmierne ważne jest ograniczenie spożywania soli oraz pokarmów tłustych, kalorycznych. Posiłki należy spożywać 4-5 razy dziennie aby zachować równowagę poziomu cukru we krwi i aby w ten sposób uniknąć napadów głodu.

  Z poważaniem

  Viktoria Dobor

  Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu

Pytanie

Czy problemy z arytmią serca mają związek z używaniem Clean Inside?

Dzień dobry

Mój mąż od trzech tygodni stosuje produkty do detoksykacji  Clean Inside, ale od 3 dni ma problemy z arytmią serca. Proszę o radę czy ma przerwać kurację, czy to jest związane z suplementami, które teraz stosuje Clean Inside?

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Z poważaniem Aleksandra

Odpowiedzi
Kategorie: Problemy sercowo-naczyniowe

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2014.

  Pozdrawiam serdecznie

  Arytmia jest objawem różnych schorzeń serca albo ogólnoustrojowych. Do arytmii serca może prowadzić m.in.zapalenie mięśnia sercowego, astma, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, niedobór potasu, magnezu czy wapnia w organizmie, stres lub zażywanie niektórych lieków, warto także pamiętać, że zaburzenia rytmu serca mogą się pojawić również po nadużyciu alkoholu, kawy, a nawet mocnej herbaty. Z pewnością stwierdzam, że suplementy Clean Inside nie są bezpośrednią przyczyną zaburzeń rytmu serca, ale zalecam na 1 tydzień przerwać stosowanie herbatki Slim Tea, bo tylko on może być przyczyną arytmii. Proszę o kontakt czy nastąpiła poprawa, dziękuję i pozdrawiam

  Dr. Podlupszki


Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie