Pytanie

Co może mi pan polecić?

Szanowny panie doktorze. Mój mąż od lat ma taki problem, że bardzo mu się odbija szczególnie po jedzeniu, praktycznie przez cały dzień (ma 120 kilogramów :)) 20lat temu miał atak serca,używał bardzo dużo leków, od gastroenterologa dostał Duspatalin. Ja natomiast mam problem z biegunką. Przestałam pić mleko i spożywać produkty mleczne, mam nadzieję, że to pomoże. Mam 73 lata, mam głównie problemy ze stawami, biorę Condrosulf, a teraz także lek Arcoxia. W moim wieku używam wiele innych leków, wiele z nich głównie profilaktycznie. Od dawna mam problemy trawienne, może to mieć związek z tymi wszystkimi lekami i suplementami, których używam? Czy może mi pan coś polecić, na poprawę mojego układu pokarmowego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Maria B.

Odpowiedzi
Kategorie: Probiotyki

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Maj 2018.

  Dzień dobry pani.

  Myślę, że może to być problem z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Niestety na to nie ma żadnego specjalnego leku, ale może pomóc stosowanie probiotyków i prebiotyków. Bardzo ważna jest w tego typu przypadkach odbudowa flory jelitowej.

   

  Mam nadzieję, że pomogłem,

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Niedawno znowu powróciła depresja i biegunka, nawet na badania nie mogę iść.

Drogi Panie Doktorze! W 2014 roku zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego, któremu towarzyszyła biegunka i wzdęcia. Do tego wszystkiego zaczęłam cierpieć z powodu depresji, na którą lekarz przepisał mi leki uspokajające: Paroksetyna (Rexetin)- tabletki powlekane, 20 mg oraz Frontin - 100X - 0,5 mg – Alprazolamum, stosowałam je do 2016 roku. Przez 2 lata nie odczuwałem żadnych objawów, ale teraz jestem w ciąży w 28. tygodniu. Niedawno znowu powróciła depresja i biegunka, nawet na badania nie mogę iść. Ginekolog poradził mi lek homeopatyczny Boiron Sedatif PC 60 tabl. , który można bezpiecznie stosować w ciąży. Chciałabym zacząć używać probiotyki, proszę mi poradzić, które są najlepsze i które z nich można stosować w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź. Magdalena

Odpowiedzi
Kategorie: Probiotyki

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  28. Kwiecień 2018.

  Szanowna pani

   

  Probiotyki w ciąży mogą być przyjmowane bez obaw o

  zdrowie kobiety oraz dziecka. Sprawiają, że organizm lepiej

  radzi sobie z  biegunkami i zaparciami.

  Z poważaniem,

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

Czy powinnam spróbować probiotyków?

Drogi panie doktorze! Od 5 lat mam częste problemy trawienne, dręczy mnie głównie powracająca biegunka, która bardzo utrudnia moje codzienne życie. Pojawiła się głównie rano, z różnymi objawami. Zdarza się, że biegunce towarzyszą skurcze w dolnej części brzucha. Czasami skurcze zdarzają się częściej, ale potem jest przerwa 1-2 tygodnie. Przez jakiś czas starałem się unikać produktów mlecznych, myślałem, że to one są przyczyną moich dolegliwości, ale niestety nic się nie zmieniło i biegunki wciąż się pojawiały. 3 tygodnie temu byłam z tym u lekarza, przepisał mi lek – Smecta, proszek w saszetkach i witaminę B6. Używałam regularnie, według zaleceń, w tym czasie, jakby moje trudności zostały złagodzone, ale gdy nagle przestałem ich używać, pojawiły się ponownie. Próbowałam już suplement diety Dicoflor, ale nie pomógł mi. Kiedy regularnie biorę na przykład Lopedium, to jest poprawa, ale nie wiem, czy sobie nie szkodzę, biorąc tyle leków. Panie doktorze ja wiem, że powinnam zgłosić się na badania gastroenterologiczne, ale boję się. Proszę mi poradzić jakieś dobre probiotyki, które na dobre pomogą pozbyć się moich problemów z biegunką. Które probiotyki będą najlepsze? Jak długo ich używać? Z góry dziękuję za odpowiedź! Ewa

Odpowiedzi
Kategorie: Probiotyki

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  15. Kwiecień 2018.

  Szanowna pani

  Z opisu pani dolegliwości wynika, że ma pani zaburzenia funkcjonalne i leki w tym przypadku nie pomogą.Świadczy o tym fakt, że dolegliwość trwa już  pięć lat i nie ma żadnej wyraźnej zmiany. Gdyby to były zaburzenia organiczne, miałoby to inne objawy. Przyjmowanie probiotyków może w znacznej mierze złagodzić problemy.

      Z poważaniem,

     dr Csaba Podlupszki

   

Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie