Pytanie

Dostałam skierowanie na kolonoskopię

Witam Dostałam skierowańie na kolonoskopię , ale za kilka dni mam zamiar poddać sie zabiegowi lipolizy laserowej na brzuch , ale zastanawia mnie czy w związku z tym to jest przeciwskazanie do wykonania kolonoskopii? Kolonoskopia byłaby wykonana miesiac po liposukcji laserowej brzucha Dziekuje za odpowiedz

Odpowiedzi
Kategorie: Płaski brzuch - odchudzanie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  16. Czerwiec 2018.

  Witam serdectnie

  Myślę, że badania kolonoskopowe może pani bez problemów wykonać miesiąc po zabiegu liposukcji. Kolonoskopia to małoinwazyjne badanie, które polega na wprowadzeniu przez odbyt kolonoskopu i obejrzeniu wnętrza jelita grubego. Zarówno liposukcja, jak i kolonoskopia wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, które może być stosowane kilka razy w roku, ponieważ nie ma negatywnego wpływu na organizm.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Czy powinnam stosować jakąś szczególną dietę ?

Witam , mam 21 lat i wykryto u mnie niedoczynność tarczycy , nie wiem od kiedy mogę chorować , ale od zawsze byłam grubsza od rówieśników i miałam duży problem ,żeby zrzucić wagę , czy powinnam stosować jakąś szczególną dietę?

Odpowiedzi
Kategorie: Płaski brzuch - odchudzanie

Odpowiedź

 1. Szarka Anita
  Anita Szarka Dietetyk
  25. Luty 2016.

  Dzień dobry

  Jeśli ma pani problemy z nadwagą zalecam wprowadzenie do swojej diety więcej warzyw i owoców (ograniczając produkty przetworzone, wysokokaloryczne oraz białe pieczywo), ponadto zalecam jak najwięcej ruchu i może powinna pani przeprowadzić kuracją oczyszczającą jelita, ponieważ nadwaga może mieć związek z zanieczyszczonymi jelitami i związanym z tym niewłaściwym funkcjonowaniem układu trawiennego.  

  Anita Szarka, dietetyk

Pytanie

ja(57 lat) od lat gorzki smak w ustach rano,i czasami metaliczno-piekący smak w ciągu dnia


Witam Panie Doktorze,mam trzy pytania:1/ mój 9 letni wnuk czasami w nocy zgrzyta zębami i ma bardzo wyraźne cienie pod oczami, poza tym trawienie,apetyt, dobre (ostatnie badanie w lecie granulocyty kwasochłonne-4%.Jedyny wskaźnik nieprawidłowy limfocyty 19,80%(norma 25,0-45,0). 2/Moja córka (lat 37) jest po chemioterapii i radioterapii pół roku.Jest w stanie remisji.Ma tak samo (od lat)wyraźne cienie pod oczami i otyłość brzuszną,miewała też nieprzyjemny zapach z ust. 3/ I ja(57 lat) od lat gorzki smak w ustach rano,i czasami metaliczno-piekący smak w ciągu dnia oraz pobolewania w jamie brzusznej, ostatnio od prawego boku ukośnie z tyłu i przodu.Miałam stwierdzony helicobacter w trakcie gastroskopii.Musiałam odstawić antybiotyki-złe samopoczucie. Co nam Pan może polecić.Pozdrawiam Aga 

Odpowiedzi
Kategorie: Płaski brzuch - odchudzanie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Luty 2015.

  Dzień dobry
  1. Zgrzytanie zębami (bruksizm), spowodowane jest najczęściej czynnikami emocjonalnymi, zalecam wizytę u psychologa dziecięcego.
  2. Cienie pod oczami trudno określić, mogą być objawem wielu schorzeń, na pojawienie się cieniów pod oczami duży wpływ mają również czynniki hormonalne i genetyczne. Otyłość brzuszna może być spowodowana chemioterapią, nieprzyjemny zapach wywołują popsute zęby, zapalenia dziąseł, gardła, nieświeży oddech może być również objawem choroby refluksowej, cukrzycy, niewydolności wątroby, nerek.
  3. Piekący smak w ustach i pobolewanie w jamie brzusznej mogą być objawem nadmiaru kwasu żołądkowego, zalecam przyjmowanie probiotyków, powinny pomóc, a z pewnością złagodzą objawy.

  Z poważaniem

  Dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Czy program Clean Inside może powodować zawroty głowy, czy jest możliwe, że produkty pomogą mi pozbyć się kilku zbędnych kilogramów?

Serdecznie pozdrawiam panie doktorze!

Nazywam się Renata, mam pytanie odnośnie programa Clean Inside i Toxi Clean, produkty stosujemy z mężem i synem już 82 dni. Podczas pierwszych miesięcy stosowaliśmy program Clean Inside a nastąpnie w trzecim miesiącu już zestaw  Toxi Clean. Mamy wiele pozytywnych doświadczeń odnośnie efektów ich działania. Zwracam się do pana, ponieważ ostatnio mam problemy z ciśnieniem mam tak 150/60, w dodatku cierpię na zawroty głowy, szczególnie gdy się schylam, wstaję z łóżka albo się odwracam, kręci się ze mną całe pomieszczenie. Czy produkty oczyszczające, które stosuję mogą mieć z tym jakiś związek.

Trochę jestem zawiedziona, że podczas kuracji oczyszczającej nic nie schudłam ale właśnie ani mąż też nie ani jedno kilo, jak to możliwe 

Odpowiedzi
Kategorie: Płaski brzuch - odchudzanie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2014.

  Szanowna pani Renato

  Na podstawie pani listu oraz własnych doświadczeń zawodowych stwierdzam, że suplementy Clean Inside nie są powodem opisywanych przez panią dolegliwości z ciśnieniem. Według mnie problemy mogą mieć związek z kręgami szyjnymi oraz kręgosłupem.

  Jeśli chodzi o chudnięcie, nigdy nie zalecałem produktów jako suplementy wspomagające odchudzanie. Produkty oczyszczając organizm spowodują ubytek często kilku kilogramów, ale to zależy od organizmu albo stopnia zanieczyszczenia jelit. Często nagromadzone złogi w jelitach ważą nawet 3-4 kilogramy, tak więc usunięcie ich z organizmu to taki sam ubytek wagi.

  Z poważaniem

  Dr. Podlupszki


Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie