Pytanie

W kącikach ust zbiera mi się takie coś co brzydko pachnie.

Od dziecka miałem podkrążone oczy i nieprzyjemny zapach z ust. W kącikach ust zbiera mi się takie coś co brzydko pachnie. Jestem uczulony na laktoze. Jestem alergikiem. Po wysiłku moje oczy są jeszcze bardziej podkrążone i zmieniają kolor z fioletowego na czerwony. Mam wrażenie że moja ślina smierdzi. Wzdłuż języka mam pękniecie. Czasem pojawia się na nin biały nalot. Mam problem z przybraniem na wadze.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Marzec 2018.

  Witam serdecznie

  Przyczyną dolegliwości, które pan opisuje mogą być m.in. pasożyty, warto w takim przypadku spróbować przeprowadzić ziołową kuraję oczyszczającą, jeśli dolegliwości nie ustąpią powinien pan skontaktować się ze swoim lekarzem. 

  Z poważaniem,

  dr Podlupszki Cs

Pytanie

Wykryto tylko bakterie helicobakter pyroli.

Witam, od mniej więcej roku miewam pobolewania w centralnej części brzucha, na drugi dzień po spożyciu alkoholu ale tylko w pozycji leżącej przy głębokim wdechu. Usg i badanie krwi nic podejrzanego nie wykazało. Gastroskopia - w porządku, wykryto tylko bakterie helicobakter pyroli. Co to może być?

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Grudzień 2017.

  Dzień dobry
  Helikobacter pylori to niebezpieczna bakteria, która nieleczona może prowadzić do wielu chorób układu pokarmowego (wrzodów żołądka, dwunastnicy, a nawet raka). Bóle brzucha, które pan opisuje to jeden z najczęstszych objawów, które wywołuje ta bakteria. W celu wyleczenia konieczne będzie zastosowanie antybiotyków. Po wyleczeniu poleciłbym również przeprowadzenie naturalnej kuracji oczyszczającej.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii

Od pięciu lat mam problemy na tle żołądkowym. Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii (bardzo liczne). Mam również podwyższony poziom eozynofili i za niski poziom żelaza. Z kolei badanie SCIO wykonane w maju tego roku wykryło mi obecność pasożytów w jelitach - doktor nie był w stanie stwierdzić jednoznacznie jaki to rodzaj pasożytów, mógł jedynie z przekonaniem wymienić "catatropis verracosa" - kręcący robak. Powiedział, że jest ich na tyle dużo, że mój organizm sobie z nimi nie radzi. Zażywałam duspatalin i jakieś inne antybiotyki, ale nic nie przynosiło poprawy, ani babka płesznik, siemie lnanie, ziemia okrzemkowa, picie wody z kiszonych ogórków, pestki dyni, czosnku itd. Wszystko na nic. Chciałabym dowiedzieć się, czy w takim wypadku mam zamówić kurację oczyszczającą jelita, czy kurację detoksykującą? wiem, że nikogo nie interesuje zbytnio ten fakt, ale nie stać mnie na jednoczesne wykupienie obu kuracji, dlatego chciałabym zasięgnąć Pana opinii, co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź, z poważaniem, Ola (23 lata)" ale myślę, że chyba niewystarczająco opisałam swój "przypadek", tak więc: wizyta u gastroenterologa wykluczyła celiakie, nietolerancje glutenu i candidę. Miałam wykonywaną gastroskopię i kolonoskopię - wszystko w porządku. Trzustka i tarczyca okej, choć badanie krwi wykazało nieco podwyższony poziom amylazy (103 U/l, przy normie 28-100). Jak już wcześniej wspomniałam podwyższone eozynofile (6,10 % przy normie 1,00-6,00). Nie wiem czy w poprzedniej wiadomości nie napisałam omyłkowo o przyjmowaniu antybiotyków, bo nigdy takowych nie zażywałam (z leków jedynie duspatalin retard). USG jamy brzusznej wykazało nagromadzenie gazów w jelicie. Żelazo niskie (45,0 ug/dl przy normie 50,0-170,0). Miałam często wykonywane badania kału, głównie niczego (pod kątem pasożytów) nie wykrywało. Tylko dwukrotnie wykazało obecność lamblii, potem już w krwi nie. Badanie rezonansowe (SCIO) prócz obecności pasożytów, wykazało również osłabiony mięsień sercowy i niedobór witaminy B2. Moje objawy zgadzają się "co do joty" z tymi wymienionymi w pańskim artykule: "Pasożyty - cisi zabójcy. Z góry przepraszam za to rozpisywanie się, ale po przeczytaniu pańskich odpowiedzi do innych ludzi pomyślałam, że muszę nieco sprecyzować swój stan, by lepiej nakreślić sytuację. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, czuję, że za wszystkim stoją pasożyty. Błagam o pomoc, Ola (23)

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  16. Wrzesień 2017.
  Dzień dobry
   
  Zalecyłbym kompletną kurację, czyli oczyścić jelita, zastosować preparaty przeciwpasożytnicze  (zestaw Clean Inside) jak również odbudować mikroflorę bakteryjną jelit (zestaw Toxi Clean)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori

Witam Panie Doktorze Zwracam się z pytaniem dotyczącym stosowania kuracji Clean Inside i Toxi Clean u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori. Czy obecność tej bakterii jest przeciwwskazaniem do podjęcia się obu kuracji? Jeśli tak, czy Pan Doktor poleciłby jakiś inny skuteczny preparat w celu zlikwidowania tej bakterii? Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Kwiecień 2017.
  Dzień dobry
   
  W przypadku zakażenia bakterią Helikobacter pylori można bez obaw zastosować kurację oczyszczającą, ale samo oczyszczenie jelit nie pomoże, należy włączyć również  probiotyki (stosować przynajmniej przez 2 miesiące)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.