Pytanie

czy w czasie kuracji Parasic można jesc Jabłka wszystkie rodzaje?

czy w czasie kuracji Parasic można jesc Jabłka wszystkie rodzaje? i aby usuneło wszystkie pasożyty? ? czy mozna jesc dużo kaszy różne rodzaje Z wodą? Fasolę? Jeśli chodzi o owoce jakie mogę jeść?

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  25. Kwiecień 2019.

   

  Witam serdecznie

  Podczas kuracji przeciwpasożytniczej można jeść wszystkie owoce i warzywa, jak również koniecznie należy pić dużo płynów, najlepiej wodę (zwykłą, mineralną niegazowaną lub świeże soki owocowe). Kurację oczyszczającą, przeciwpasożytniczą doskonale wspomaga dieta o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego, jego bogatym źródłem jest soczewica, rośliny strączkowe, produkty zbożowe z niskiego przemiału zbóż, ziarna i nasiona roślin.
  W celu zachowania zdrowia należy wyeliminować z diety produkty wysoko przetworzone, napoje słodzone, białą mąkę i cukier.

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba 

Pytanie

Mam 15 letniego syna, który nigdy nie jest głodny.

Dzień dobry Mam 15 letniego syna, który nigdy nie jest głodny. miał robione dużo możliwych badań u gastroenterologa, zakaźnego, endokrynologa. Wszystkie badania oprócz małej tarczycy i niedoboru wit. D są w porządku. Może jakiś szczep bakterii (probiotyków) byłby dla niego wskazany. Dodam że jest bardzo nerwowy. Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  19. Październik 2018.

  Dzień dobry

  Wszystko wskazuje na to, że w organizmie pani syna żerują pasożyty. Głównymi objawami są: brak apetytu, nerwowość,  osłabienie, senność. Zalecam  podawać chłopcu  probiotyki, ale tu przede wszystkim  należy zwrócić uwagę na oczyszczenie organizmu z pasożytów. Niezwykle skuteczny jest naturalny preparat Parasic.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Infekcje pasożytnicze, Giardia, Ascaris u 11 letniego chłopca

Szanowny panie doktorze! Mam do pana następujące pytanie: U 11 letniego chłopca stwierdzono przerost pasożytów Giardia i Ascaris. Lekarz przepisał tabletki DECARIS 50 mg. Stosować byśmy je mieli już teraz a potem po 2 tygodniach leczenie powtórzyć. W rzeczywistości mam wielkie obawy, ponieważ przeczytałam w ulotce, że ma sporo skutków ubocznych. Szukałam więc czegoś naturalnego, czy syrop przeciwpasożytniczy Parasic junior jest na tyle skuteczny, że mogłabym go stosować. Leków nie chcę mu podawać, ponieważ ma on również inne problemy zdrowotne, takie jak alergia na białko mleka krowiego (kazeina), uczulenie na białko jaja i gluten. Będę wdzięczna za odpowiedź. Mariola

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Lipiec 2018.

  Szanowna pani Mariolo!

  Leczenie farmakologiczne w takim przypadku będzie konieczne a syrop przeciwpasożytniczy Parasic junior polecam jako kurację uzupełniającą przez 2-3 miesiące, ponadto zalecam podawanie probiotyków Flora Protect junior.


  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

W kącikach ust zbiera mi się takie coś co brzydko pachnie.

Od dziecka miałem podkrążone oczy i nieprzyjemny zapach z ust. W kącikach ust zbiera mi się takie coś co brzydko pachnie. Jestem uczulony na laktoze. Jestem alergikiem. Po wysiłku moje oczy są jeszcze bardziej podkrążone i zmieniają kolor z fioletowego na czerwony. Mam wrażenie że moja ślina smierdzi. Wzdłuż języka mam pękniecie. Czasem pojawia się na nin biały nalot. Mam problem z przybraniem na wadze.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Marzec 2018.

  Witam serdecznie

  Przyczyną dolegliwości, które pan opisuje mogą być m.in. pasożyty, warto w takim przypadku spróbować przeprowadzić ziołową kuraję oczyszczającą, jeśli dolegliwości nie ustąpią powinien pan skontaktować się ze swoim lekarzem. 

  Z poważaniem,

  dr Podlupszki Cs


Pytanie

Wykryto tylko bakterie helicobakter pyroli.

Witam, od mniej więcej roku miewam pobolewania w centralnej części brzucha, na drugi dzień po spożyciu alkoholu ale tylko w pozycji leżącej przy głębokim wdechu. Usg i badanie krwi nic podejrzanego nie wykazało. Gastroskopia - w porządku, wykryto tylko bakterie helicobakter pyroli. Co to może być?

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Grudzień 2017.

  Dzień dobry
  Helikobacter pylori to niebezpieczna bakteria, która nieleczona może prowadzić do wielu chorób układu pokarmowego (wrzodów żołądka, dwunastnicy, a nawet raka). Bóle brzucha, które pan opisuje to jeden z najczęstszych objawów, które wywołuje ta bakteria. W celu wyleczenia konieczne będzie zastosowanie antybiotyków. Po wyleczeniu poleciłbym również przeprowadzenie naturalnej kuracji oczyszczającej.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii

Od pięciu lat mam problemy na tle żołądkowym. Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii (bardzo liczne). Mam również podwyższony poziom eozynofili i za niski poziom żelaza. Z kolei badanie SCIO wykonane w maju tego roku wykryło mi obecność pasożytów w jelitach - doktor nie był w stanie stwierdzić jednoznacznie jaki to rodzaj pasożytów, mógł jedynie z przekonaniem wymienić "catatropis verracosa" - kręcący robak. Powiedział, że jest ich na tyle dużo, że mój organizm sobie z nimi nie radzi. Zażywałam duspatalin i jakieś inne antybiotyki, ale nic nie przynosiło poprawy, ani babka płesznik, siemie lnanie, ziemia okrzemkowa, picie wody z kiszonych ogórków, pestki dyni, czosnku itd. Wszystko na nic. Chciałabym dowiedzieć się, czy w takim wypadku mam zamówić kurację oczyszczającą jelita, czy kurację detoksykującą? wiem, że nikogo nie interesuje zbytnio ten fakt, ale nie stać mnie na jednoczesne wykupienie obu kuracji, dlatego chciałabym zasięgnąć Pana opinii, co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź, z poważaniem, Ola (23 lata)" ale myślę, że chyba niewystarczająco opisałam swój "przypadek", tak więc: wizyta u gastroenterologa wykluczyła celiakie, nietolerancje glutenu i candidę. Miałam wykonywaną gastroskopię i kolonoskopię - wszystko w porządku. Trzustka i tarczyca okej, choć badanie krwi wykazało nieco podwyższony poziom amylazy (103 U/l, przy normie 28-100). Jak już wcześniej wspomniałam podwyższone eozynofile (6,10 % przy normie 1,00-6,00). Nie wiem czy w poprzedniej wiadomości nie napisałam omyłkowo o przyjmowaniu antybiotyków, bo nigdy takowych nie zażywałam (z leków jedynie duspatalin retard). USG jamy brzusznej wykazało nagromadzenie gazów w jelicie. Żelazo niskie (45,0 ug/dl przy normie 50,0-170,0). Miałam często wykonywane badania kału, głównie niczego (pod kątem pasożytów) nie wykrywało. Tylko dwukrotnie wykazało obecność lamblii, potem już w krwi nie. Badanie rezonansowe (SCIO) prócz obecności pasożytów, wykazało również osłabiony mięsień sercowy i niedobór witaminy B2. Moje objawy zgadzają się "co do joty" z tymi wymienionymi w pańskim artykule: "Pasożyty - cisi zabójcy. Z góry przepraszam za to rozpisywanie się, ale po przeczytaniu pańskich odpowiedzi do innych ludzi pomyślałam, że muszę nieco sprecyzować swój stan, by lepiej nakreślić sytuację. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, czuję, że za wszystkim stoją pasożyty. Błagam o pomoc, Ola (23)

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  16. Wrzesień 2017.
  Dzień dobry
   
  Zalecyłbym kompletną kurację, czyli oczyścić jelita, zastosować preparaty przeciwpasożytnicze  (zestaw Clean Inside) jak również odbudować mikroflorę bakteryjną jelit (zestaw Toxi Clean)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori

Witam Panie Doktorze Zwracam się z pytaniem dotyczącym stosowania kuracji Clean Inside i Toxi Clean u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori. Czy obecność tej bakterii jest przeciwwskazaniem do podjęcia się obu kuracji? Jeśli tak, czy Pan Doktor poleciłby jakiś inny skuteczny preparat w celu zlikwidowania tej bakterii? Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Kwiecień 2017.
  Dzień dobry
   
  W przypadku zakażenia bakterią Helikobacter pylori można bez obaw zastosować kurację oczyszczającą, ale samo oczyszczenie jelit nie pomoże, należy włączyć również  probiotyki (stosować przynajmniej przez 2 miesiące)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

badanie kału wykazało obecność jaj glisty ludzkiej i krew utajoną.

Witam, od 2013 roku męczą nie sporadyczne bóle brzucha po prawej stronie pod żebrami, oraz niewiadomego pochodzenia wysypki. Miałam wykonywania badania ogólne, które nic nie wykazywały, po dziś dzień. Ogólne wyniki dobre, natomiast badanie kału wykazało obecność jaj glisty ludzkiej i krew utajoną. Moje pytanie brzmi, czy glista może wywołać jakieś uszkodzenia w moich jelitach, że test na obecność krwi wyszedł dodatni? Dodam, że robiłam także badanie na helikobakter pyroli, który wyszedł negatywny. Co wprowadzić do swojej diety, by oczyścić organizm z pasożytów i utrzymać jelita w zdrowej formie na długi czas?

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  17. Marzec 2017.

  Dzień dobry

  Zalecam przeprowadzenie łagodnej, ziołowej kuracji oczyszczającej, podejrzewam, że to tylko złogi jelitowe. Jeśli nie byłoby poprawy, wówczas należy przeprowadzić  dokładne badania na pasożyty.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.