Pytanie

Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii

Od pięciu lat mam problemy na tle żołądkowym. Robiłam już szereg badań, w tym badanie kału wiele razy, z czego dwukrotnie wykryło mi obecność lamblii (bardzo liczne). Mam również podwyższony poziom eozynofili i za niski poziom żelaza. Z kolei badanie SCIO wykonane w maju tego roku wykryło mi obecność pasożytów w jelitach - doktor nie był w stanie stwierdzić jednoznacznie jaki to rodzaj pasożytów, mógł jedynie z przekonaniem wymienić "catatropis verracosa" - kręcący robak. Powiedział, że jest ich na tyle dużo, że mój organizm sobie z nimi nie radzi. Zażywałam duspatalin i jakieś inne antybiotyki, ale nic nie przynosiło poprawy, ani babka płesznik, siemie lnanie, ziemia okrzemkowa, picie wody z kiszonych ogórków, pestki dyni, czosnku itd. Wszystko na nic. Chciałabym dowiedzieć się, czy w takim wypadku mam zamówić kurację oczyszczającą jelita, czy kurację detoksykującą? wiem, że nikogo nie interesuje zbytnio ten fakt, ale nie stać mnie na jednoczesne wykupienie obu kuracji, dlatego chciałabym zasięgnąć Pana opinii, co powinnam w takiej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź, z poważaniem, Ola (23 lata)" ale myślę, że chyba niewystarczająco opisałam swój "przypadek", tak więc: wizyta u gastroenterologa wykluczyła celiakie, nietolerancje glutenu i candidę. Miałam wykonywaną gastroskopię i kolonoskopię - wszystko w porządku. Trzustka i tarczyca okej, choć badanie krwi wykazało nieco podwyższony poziom amylazy (103 U/l, przy normie 28-100). Jak już wcześniej wspomniałam podwyższone eozynofile (6,10 % przy normie 1,00-6,00). Nie wiem czy w poprzedniej wiadomości nie napisałam omyłkowo o przyjmowaniu antybiotyków, bo nigdy takowych nie zażywałam (z leków jedynie duspatalin retard). USG jamy brzusznej wykazało nagromadzenie gazów w jelicie. Żelazo niskie (45,0 ug/dl przy normie 50,0-170,0). Miałam często wykonywane badania kału, głównie niczego (pod kątem pasożytów) nie wykrywało. Tylko dwukrotnie wykazało obecność lamblii, potem już w krwi nie. Badanie rezonansowe (SCIO) prócz obecności pasożytów, wykazało również osłabiony mięsień sercowy i niedobór witaminy B2. Moje objawy zgadzają się "co do joty" z tymi wymienionymi w pańskim artykule: "Pasożyty - cisi zabójcy. Z góry przepraszam za to rozpisywanie się, ale po przeczytaniu pańskich odpowiedzi do innych ludzi pomyślałam, że muszę nieco sprecyzować swój stan, by lepiej nakreślić sytuację. Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, czuję, że za wszystkim stoją pasożyty. Błagam o pomoc, Ola (23)

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  16. Wrzesień 2017.
  Dzień dobry
   
  Zalecyłbym kompletną kurację, czyli oczyścić jelita, zastosować preparaty przeciwpasożytnicze  (zestaw Clean Inside) jak również odbudować mikroflorę bakteryjną jelit (zestaw Toxi Clean)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori

Witam Panie Doktorze Zwracam się z pytaniem dotyczącym stosowania kuracji Clean Inside i Toxi Clean u mężczyzny 61-letniego ze zdiagnozowaną bakterią Helicobacter pylori. Czy obecność tej bakterii jest przeciwwskazaniem do podjęcia się obu kuracji? Jeśli tak, czy Pan Doktor poleciłby jakiś inny skuteczny preparat w celu zlikwidowania tej bakterii? Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Kwiecień 2017.
  Dzień dobry
   
  W przypadku zakażenia bakterią Helikobacter pylori można bez obaw zastosować kurację oczyszczającą, ale samo oczyszczenie jelit nie pomoże, należy włączyć również  probiotyki (stosować przynajmniej przez 2 miesiące)
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

badanie kału wykazało obecność jaj glisty ludzkiej i krew utajoną.

Witam, od 2013 roku męczą nie sporadyczne bóle brzucha po prawej stronie pod żebrami, oraz niewiadomego pochodzenia wysypki. Miałam wykonywania badania ogólne, które nic nie wykazywały, po dziś dzień. Ogólne wyniki dobre, natomiast badanie kału wykazało obecność jaj glisty ludzkiej i krew utajoną. Moje pytanie brzmi, czy glista może wywołać jakieś uszkodzenia w moich jelitach, że test na obecność krwi wyszedł dodatni? Dodam, że robiłam także badanie na helikobakter pyroli, który wyszedł negatywny. Co wprowadzić do swojej diety, by oczyścić organizm z pasożytów i utrzymać jelita w zdrowej formie na długi czas?

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  17. Marzec 2017.

  Dzień dobry

  Zalecam przeprowadzenie łagodnej, ziołowej kuracji oczyszczającej, podejrzewam, że to tylko złogi jelitowe. Jeśli nie byłoby poprawy, wówczas należy przeprowadzić  dokładne badania na pasożyty.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Mam pytanie odnośnie Parasilu - czy będzie on skuteczny wobec Blastocystis Hominis

Witam panie doktorze. Mam pytanie odnośnie Parasilu - czy będzie on skuteczny wobec Blastocystis Hominis w jakich dawkach i jak długo? Leczylismy się z mężem lekami chemicznymi tj metronidazol -mąż, ja bactrim forte ale mam takie odczucie że chyba nam nie pomogło a ja miałam okropne skutki uboczne po metronidazolu i musiałam go odstawić po 4 dniach. Chcemy spróbować czegoś naturalnego. I jeszcze jedno pytanie czy Parasil junior można podawać przy padaczce? Córka jest niepełnosprawna i przyjmuje leki przeciwpadaczkowe? Więc chemioterapeutyki nie wchodzą w grę. Jak dawkować dla niej parasil junior ( ma 15 lat). Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  9. Luty 2017.

  Dzień dobry

  Parasic może okazać się skuteczny w przypadku pasożyta Blastocystis Hominis, zalecam 2-3 miesięczna kurację.
  Dodam jeszcze, że jest to rodzaj pasożyta, który dotyka ludzi ze słabą odpornością, warto więc wzmocnić organizm, odpowiednia-zdrowa dieta (warzywa, owoce), naturalne suplementy-probiotyki. Co do stosowania leków ziołowych u osób z epilepsją to w odpowiedniej proporcji nie powinny zaszkodzić (zalecam połowę dawki Parasicu jr).


  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.