Pytanie

ma objawy swiadczące o obecnosci pasożytów tz. sińce pod oczami, brak apetytu, slinienie

Witam Chciałabym zapytać odn. zdrowia mojego dziecka. Córka ma 8 lat i jest ogólnie zdrowa ale ma objawy swiadczące o obecnosci pasożytów tz. sińce pod oczami, brak apetytu, slinienie na poduszkęw nocy, swędzenie skóry. Córka miała leczenie farmakologiczne ale bez rezultatów.Niestety lekarze kliniczni zapewniają, że tego rodzaju problemy były tylko w sredniowieczu i bardzo sceptycznie podchodzą do sugerowanej przeze mnie diagnozy. Próbowałam też różnych domowych sposobów ale bez efektów. Więc proszę mi powiedzieć czum i jak oczyscić dziecko z nieproszonych gosci. Z góry bardzo dziękuję. Zofia

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  30. Grudzień 2016.

  Dzień dobry

  Warto spróbować przeciwpasożytniczy preparat Parasic junior, w wielu przypadkach okazał się on bardzo skuteczny, usunie nie tylko pasożyty, ale również jaja i larwy. 

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia.

Witam. Od czasu do czasu pojawiają się sporadycznie swędzenie głowy ,skóry. Dość często się przeziębiam, łapiąc infekcje. Dość często mam problemy z trawieniem na przemian biegunki, zaparcia. Czesto mam wzdety brzuch. Ostatnio w kale pojawił się robak czarny , jak gąsienica czy coś takiego. Czesto jestem senna, zmęczona, brak koncentracji , rozdrażnienie, ciągle , tyję , puchnę , mam problemy z regularnym okresem. Lapię infekcje. Nigdy nie miałam żadnych operacji z organami wewnętrznymi. Dodam, że moja dieta często składa się ze słodyczy , ziemniaki, itp. Ostatnio piłam szałwię miałam spokój. potem piłam ostorżeń pijąc nie regularnie , problem nasilił się. Swędzenie skóry stało się bardziej uporczywe , mam pogorszony wzrok i te objawy powyzej wymieniłam. Co powinnam zrobić? . Często powracają u mnie dolegliwości. Jakie zioła powinnam stosować badz inne preparaty? . Czy brac jakieś probiotyki itp? . Jestem zmęczona tymi uporczywymi nawracającymi dolegliwościami. Dziekuję serdecznie.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka Pasożyty Problemy ze skórą i wypadaniem włosów Zmęczenie

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry.
  Jeśli zauważyła pani w kale robaka, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który zrobi badania kału w celu wykrycia pasożytów lub ich jaj. Opisane przez panią dolegliwości to typowe objawy zakażenia pasożytami.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

od niedawna zaczęły dziać sie dziwne rzeczy , głosne i nieprzyjemne przelewanki w jelitach , do tego wzdęty brzuch...

Witam , od prawie 2 miesiecy stosuje ziemie okrzemkową i od niedawna zaczęły dziać sie dziwne rzeczy , głosne i nieprzyjemne przelewanki w jelitach , do tego wzdęty brzuch i ogólnie mam wrażenie , ze nabieram więcej wody , strasznie chce mi sie pić i do tego czuje sie rozdrażniona , wspomnę że również w tym samym czasie chodzę na generatory , wybijające pasożyty. Czy w takiej sytuacji powinnam wesprzeć sie enzymami trawiennymi Swiss Digest FX? . Zależy mi na jak najbardziej naturalnych produktach typu probiotyki ( wszelkie kiszonki ). Czy powinnam najpierw oczyścić jelito i dopiero wtedy zabrać sie a te enzymy . Planowałam najpierw wybić pasożyty dopiero potem, oczyścić jelita.Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty Wzdęcia, gazy

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  14. Czerwiec 2016.

  Dzień dobry

  Z pewnością należy najpierw oczyścić jelita i usunąć pasożyty, proponuję wypróbować produkty na bazie roślin - produkt Clean Inside bardzo dobrze oczyszcza jelita- bez skutków ubocznych. Enzymy trawienne można brać  już podczas kuracji  i później. Bardzo ważne są również probiotyki, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego składu flory bakteryjnej jelit. 

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

Pytanie

Parasic Junior

witam chciałabym zastosować u dziecka ponad 5 letniego Parasic Junior, lecz nie wiem jakie jest dawkowanie i ile powinna trwać kuracja tym preparatem? czy mogę również ten preparat zastosować u młodszego dziecka, który ma 2 lata i 8 miesięcy.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  12. Kwiecień 2016.  Dzień dobry
  dzieciom powyżej 5 lat należy podawać 1 łyżeczkę syropu raz dziennie, czas kuracji jest kwestią indywidualną, w wielu przypadkach wystarczy 1 miesiąc, ale zaleca się 2 miesięczna kuracja przeciwpasożytnicza. Syrop jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4 roku życia, dzieciom około 3 roku życia z większą wagą ciała można też podawać, ale tylko po pół łyżeczki.

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

kupiłam Parasic Junior i chciałam zapytać o dawkowanie.

Dzień dobry, kupiłam Parasic Junior i chciałam zapytać o dawkowanie. Dla psa, który waży niecały 1 kg , szczeniaczek 10 tygodniowy, oraz dla kota o wadze 1,5 kg, kot ma pół roku. Jaka powinna być odpowiednia dawka dzienna Parasic Junior? Dziękuję i pozdrawiam, Monika K.

Odpowiedzi
Kategorie: Pasożyty

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Marzec 2016.

  Dzień dobry

  Preparat przeciwposożytniczy Parasic junior w przypadku tak małych zwierzątek należy podawać po pół łyżeczki dziennie.

   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.