Pytanie

Mam pytanie to onkologów lub chirurgów.

Witam. Mam pytanie to onkologów lub chirurgów. 8 lat temu ojciec miał raka prawej nerki. Nerka została wycięta i przez 7 lat nie było żadnych znaków nowotworu. W zeszłym roku pojawił się nowotwór w płucach i naciekający nowotwór na jelicie podobno przerzut z nerki... Nowotwór na jelicie mial 7 cm, po 6 msc chemioterapii zmniejszył się do 5 cm. Lekarze twierdza z nowotworu w takim miejscu nie da się wyciąć (nie znam dokładnego miejsca). Problem: Od pół roku, co miesiąc ojciec ma tak ostry ból brzucha, że musi być wzywana karetka. Lekarz twierdzi, że ból brzucha jest spowodowany tym, że jelita się wciskają w miejsce po nerce. Ale, nigdzie tego nie ma na papierze czy zdjęciu. Co miesiąc ojca zabiera karetka, a lekarze twierdzą, że nic nie można zrobić. Dziś znowu ojca zabrała karetka, po 3 kroplówkach ciągle tak go boli, że prawie nie może oddychać. Nie wierzę, że ból jest spowodowany tym, że jelita się wciskają w miejsce po nerce, bo nerka była usunięta 8 lat temu i przez 7 lat jakoś żadnych napadów bólu nie miał. Co może być przyczyna takiego bólu? Jeśli faktycznie powodem bólu jest to, że jelita się wciskają w miejsce po nerce, dlaczego przez 7 lat był spokój? I jeśli to prawda, czy naprawdę nie da się nic zrobić? Może jakoś zaklęć / zapchać miejsce po nerce? Nie znam się, ale wydaje mi się, że cos się da z tym zrobić, bo ojciec za każdym razem jak go karetka zapiera potem 2-3 tygodnie jest załamany i zestresowany czekając na kolejny atak bólu. A to go tylko dobija i przeszkadza w walce z nowotworem. Ojciec ma 64 lata. Proszę o odpowiedz. Dziękuje. Kamil

Odpowiedzi
Kategorie: Leczenie raka

Odpowiedź

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. József Fachet MD, PhD. Zajmował się badaniami nad rakiem, był immunologiem, patofizjologiem.
  20. Marzec 2019.

  Szanowny panie Kamilu

  Dziękujemy za zaufanie, że zwrócił się Pan do nas z tym pytaniem. Ponieważ jednak nie znamy szczegółowych wyników badań lekarskich, możemy odpowiedzieć tylko ogólnikowo.

  Podstawowy problem z całą pewnością leży w przerzutach usuniętego wcześniej nowotworu nerki. Niestety, mogą być one tak usytuowane, że nie da się ich operować. My również uważamy, że tłumaczenie, iż jelita wciskają się w miejsce po nerce, jest dziwne, nie znając jednak dokładnych okoliczności, nie możemy zająć w tej sprawie rzetelnego stanowiska. Jednakże obecność nowotworu, jego rozwój, wzrost, nacisk na otoczenie, ewentualne zrosty/bliznowacenie otrzewnowe po poprzedniej operacji mogą mieć taki wpływ na narządy jamy brzusznej i jelita, że wywołuje tak gwałtowne bóle i ogromne cierpienie.

  Zgadzając się z Panem, radzimy zwrócić się o opinię do innego chirurga, przedstawiając mu dotychczasową dokumentację choroby. Lekarz będzie mógł również osobiście zbadać szanownego Ojca. Obiektywna opinia innego lekarza może dać odpowiedź na Pana wątpliwości, których z takiej odległości ani my, ani nikt inny nie jest w stanie rzetelnie i wyczerpująco rozstrzygnąć.

  Życząc Ojcu poprawy zdrowia, z poważaniem:

  Z poważaniem

  Zespół lekarzy Prof. Dr. Józsefa Facheta, MD PhD

   

Pytanie

Byłam u trzech lekarzy ponieważ wyczulam u siebie w piersi guza

Dzień dobry. Mam wielki problem ponieważ zaraz minie miesiąc a ja chodzę w wielkim stresie już nie wiem co mam robić dalej. Byłam u trzech lekarzy ponieważ wyczulam u siebie w piersi guza poszłam do lekarza zbadał rękoma nic niema powiedział żebym mu zaufala, nie dałam rady poszłam do drugiego zbadał też rękoma i też powiedział że nic niema, byłam tak zdesperowana że poszłam do trzeciego zbadał rękoma tak samo i też usłyszałam że nic niema że to moja fobia. A ja czuję dalej tego guza nad piersia czy to ja mam już taka fobie? Mam zaufać lekarzom mimo że badali rękoma? Mam wrażenie że badali ale nie tak jak trzeba po prostu żyje w takim stresie że już nie wytrzymuje . Wiem że na pewno w tej dziedzinie są ode mnie mądrzejsi bo nigdy nie badałam swoich piersi do teraz.

Odpowiedzi
Kategorie: Leczenie raka

Odpowiedź

 1. Dr. Fachet
  Prof. Dr. József Fachet MD, PhD. Zajmował się badaniami nad rakiem, był immunologiem, patofizjologiem.
  12. Grudzień 2018.

  Dzień dobry
  Nie podała pani swojego wieku, ale zazwyczaj już w 30- 35 roku życia wykonuje się badania USG piersi oraz mammograficzne badania. Jeżeli ma pani jakieś podejrzenia czy wątpliwości należy jak najszybciej zgłosić się na takie badania.

  Z poważaniem

  Dr Tibor Darnoi

Pytanie

Diagnozowali mi chorobę z kodem C62

Dzień dobry. Diagnozowali mi chorobę z kodem C62 i usunęli mi lewe jądro. Dzisiaj zostałem skierowany na USG jamy brzusznej, ponieważ lekarze podejrzewali, że po lewej stronie mam powiększone węzły biodrowe. Co to oznacza, czy to mogą być przerzuty? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi
Kategorie: Leczenie raka

Odpowiedź

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr Tibor Darnoi Niezależny lekarz
  2. Maj 2018.

   

  Dzień dobry

  Dla wyjaśnienia Kod C62 - oznacza nowotwór złośliwy jądra.

  Nowotwór ten daje dość szybko przerzuty do węzłów chłonnych  (w przestrzeni zaotrzewnowej jamy brzusznej lub miednicy) i dlatego niezbędne są kompleksowe badania.

  Szansa na wyleczenie jest duża, co prawda zależy od zaawansowania choroby w momencie rozpoczęcia leczenia.

  Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia

  Dr Tibor Darnoi

   

Pytanie

czy za tymi objawami może być naprawdę rak?

Drogi Doktorze! Dziś dostałem wiadomość, że mój 64-letni brat jest bardzo chory. Najpierw miał silne boleści po lewej stronie brzucha. Ciągle wymiotował, albo miał biegunki. W ciągu ostatnich 2 miesięcy schudł 8-10 kg. Od 3 dni przyjmuje po 2 dawki pokarmu dla niemowląt i dzięki Bogu nie wymiotuje. W piątek ma termin na badanie jelita. Jego lekarz podejrzewa nowotwór. Chciałbym wiedzieć, czy za tymi objawami może być naprawdę rak, albo jakaś inna mniej poważna dolegliwość! Lekarze mu powiedzieli, że ma silny stan zapalny jelit, ale jego córce powiedzieli również drugą wersję - nowotwór. Chciałbym, aby napisał mi pan jakie jest prawdopodobieństwo jednego lub drugiego! Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.

Odpowiedzi
Kategorie: Leczenie raka

Odpowiedź

 1. Dr. Darnói Tibor
  Dr Tibor Darnoi Niezależny lekarz
  10. Kwiecień 2018.

  Dzień dobry

  Na podstawie opisanych objawów mogę z całą pewnością potwierdzić jakiś ważny problem z układem pokarmowym,  są one typowe przy stanach zapalnych jelit. Utrata 8-10 kilogramów masy ciała w ciągu tak krótkiego okresu czasu może rzeczywiście wskazywać na nowotwór jelita.

  Po przeprowadzeniu wszystkich badań i otrzymaniu wyników proszę się do mnie zwrócić, wybiorę potem odpowiednią holistyczną metodę leczenia oraz spróbuję pomóc poprzez  odpowiednie terapie uzupełniające!

   

  Z poważaniem

  Dr Tibor Darnoi

   

Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie