Pytanie

Jęsli zjem coś ciężkiego skurcze nasilają się

Witam. Od ponad roku mam dolegliwość związaną ze skurczami w środkowej, dolnej części klatki piersiowej oraz pod żebrami. Dodatkowo mam uczucie ucisku szyi (pod jabłkiem Adama z lewej i prawej strony) oraz niekiedy ból pleców pomiędzy łopatkami. Jakiś czas temu miałem krwawienie z odbytu. Lekarz ogólna zdiagnozowała (bez badania) żylaki odbytu. Pomyślałem ok. Przyjmowałem czopki ziołowe plus inne leki. Krwawienie wystąpiło 3 razy. 2 razy przed zażyciem leków, raz po zakończeniu kuracji. Na szczęście już 2 miesiące nie mam tych objawów, choć ostatnio podczas mycia się wyczułem małą krostę na zakończeniu odbytu. Stolec mam koloru żółtego z widocznymi resztki jedzenia, szczególnie pestkami. Niekiedy jego kształt jest cienki, innym razem kształt normalny ale konsystencja nie zbita i nie jednolita. Jęsli zjem coś ciężkiego skurcze nasilają się. Nie jest to ból ale strasznie przeszkadzające w życiu codziennym ruchy wnętrzności. Dodam, że ostatnio piję więcej wody- rano na czczo 0,6 l potem 1,5l (ok. miesiąca) i to nie pomaga. Proszę o pomoc w tej sprawie. Czuję się bardzo niekomfortowo oraz dokuczają mi te skurcze. Dziękuję.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  11. Październik 2016.

  Dzień dobry
  Według mnie problemy mogą być wywołane nieprawidłową funkcją woreczka żółciowego lub trzustki, przyczyną tych częstych skurczów i bólu brzucha może być również przepuklina żołądkowa. Należy przede wszystkim skonsultować się ze swoim lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań: konieczne będzie USG jamy brzusznej, w przypadku negatywnego wyniku dodatkowo badania gastroenterologiczne. Może pan spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą i jeśli za tymi objawami nie kryją się żadne poważne dolegliwości, znaczna poprawa zdrowia może nastąpić również po detoksykacji.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

zauwazylem na papierze toaletowym krew

Dzien Dobry od3 tni po wyproznieniu sie zauwazylem na papierze toaletowym krew za kazdym razem tak jest prosze o porade

Odpowiedzi
Kategorie: Hemoroidy

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  27. Czerwiec 2016.

  Dzień dobry

  Czy ta krew jest tylko na papierze toaletowym, albo powleka pasemkami kał lub jest obecna w wodzie obok stolca? czy stolec jest twardy lub miękki?  

   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

.....zobaczyłam w muszli klozetowej krew a na stolcu ciemny skrzep.

Witam ciepło, Kilka miesięcy temu po wypróżnieniu zobaczyłam w muszli klozetowej krew a na stolcu ciemny skrzep. Było to jednorazowe wypróżniam sie regularnie 1-2x dziennie nic mnie nie boli. Kilka tyg. Temu mialam robione usg brzucha i wszystko ok. Jakies miesiąc temu usg dopochwiowe i tez wszystko wporządku co mogło być przyczyną? Dodam że czasem odczuwam delikatny świąd w odbycie. Dziękuję!

Odpowiedzi
Kategorie: Hemoroidy

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  28. Maj 2016.

  Dzień dobry

  Prawdopodobnie ma pani hemoroidy, które czasem krwawią -stąd ta krew w stolcu i swędzenie w okolicy odbytu. Powinna pani zgłosić się do swojego lekarza lub kupić sobie w aptece jakiś dobry preparat przeciw hemoroidom.
   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Witam, od dwóch lat borykam się bólem brzucha z prawej strony

Witam, od dwóch lat borykam się bólem brzucha z prawej strony na wysokości pępka, problemy z biegunkami i gazami, od ponad pół roku pojawiła się krew, którą zauważyłam na papierze toaletowym,raz mniej raz więcej. Wyniki na pasożyty, bakterie i grzyby, kolanoskopie i gastroskopie, próby wątrobowe i na gluten wszystkie miałam i nic nie wykazały. Wstępne podejrzenie o ZJD. Czy jest czym się martwić, tzn krwią? Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc

Odpowiedzi
Kategorie: Hemoroidy

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Październik 2015.

   

  Dzień dobry
  Niestety wyników przeprowadzonych badań nie widziałem, ale jeśli były negatywne to według mnie będzie to Zespół jelita drażliwego, podejrzewam, że ma pani hemoroidy stąd obecność krwi w kale. Zalecałbym wypróbowanie leku o działaniu przeciwbakteryjnym XIFAXAN (NORMIX) – na receptę, wypisze pani lekarz, jak również probiotyków tu polecałbym stosować Swiss Probiotix – suplement diety Natural Swiss.

  dr Podlupszki Cs.