Pytanie

JESTEM PO KOLONOSKOPI I SĄ TAK ZWANE UCHYŁKI CZY MOGĘ PRZEPTOWADZAĆ DETOKSYKACJĘ WĄTROBY

Dzień dobry Panie doktorze JESTEM PO KOLONOSKOPI I SĄ TAK ZWANE UCHYŁKI CZY MOGĘ PRZEPTOWADZAĆ DETOKSYKACJĘ WĄTROBY ZAZNACZM ŻE NIE MAM WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO I OCZYSZCZANIE JELIT SUPLEMENTAMI CZY DIETA MUSI BYC JAKAŚ SPECJALNA DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ POZDRAWIAM Teresa Krajewska

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Lipiec 2018.

  Dzień dobry

  Pacjenci  z uchyłkami jelita grubego mogą a nawet powinni przeprowadzić kurację oczyszczającą. Tak więc polecam pani przeprowadzić naturalną kurację, która oczyści jelita, wątrobę i inne narządy układu pokarmowego. 

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Czy zapalenie uchyłków jelita może powodować problemy?

Drogi Panie doktorze! Od miesięcy odczuwam bolesny, czasami tępy ból brzucha po lewej stronie, ból ten bardzo często przenosi się na krzyże. Czasami odnoszę wrażenie, że boli mnie cała lewa noga, nieraz się zdarza, że kilka dni nic mnie nie boli, ale potem ból wraca i tak w kółko. W zeszłym roku byłam u ginekologa, który po zbadaniu nie stwierdził żadnych dolegliwości ginekologicznych. Dwa tygodnie temu byłam na badaniu ultrasonograficznym i tam też było w porządku, lekarz powiedział, że ten ból może mieć związek z zapalonymi uchyłkami. Chciałabym zapytać, czy zapalenie uchyłków może powodować takie problemy? Dziękuję. Sylwia G.

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Maj 2018.

  Witam panią pani Sylwio

  Nie  należy myśleć od razu o zapaleniu uchyłków (diverticulitis), bóle, które pani opisuje mogą pochodzić od kręgosłupa. Uszkodzony lub wysunięty z kręgów  dysk może uciskać na korzonki nerwowe powodując ból. Proponuję odwiedzić lekarza ortopedę, który przeprowadzi odpowiednie badania.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Syn jest po operacji usunięcia bardzo dużego polipa

Syn jest po operacji usunięcia bardzo dużego polipa usadowionego w esicy w dniu 10 lipca 2017r. po operacji krwawił . otrzymał 4 - krotnie krew w przeciągu 5 dni. Obecnie żle się czuje ma bóle kurczowe jamy brzusznej . Z zszytej powłoki brzusznej wydobywa się ropa . W szpitalu na skargę bólu otrzymał środki nasenne, Jestem zmartwiona, boje się o syna i komplikacje chciałabym zmienić lekarza -szpital- co mam zrobić proszę o szybką odpowiedż gdzie mam się udać i do kogo

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Lipiec 2017.

  Dzień dobry

  Należy jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ w tym przypadku konieczne będzie wykonanie badania USG jamy brzusznej.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

....okazało się że cierpię na chorobę uchyłkową

Witam Panie Doktorze! Mam zaledwie 40 lat,w tym r okazało się że cierpię na chorobę uchyłkową,uchyłki są praktycznie w całym jelicie,były już 2 epizody zapalenia.Choroba przebiega nietypowo,bez gorączki (do 37.2) ale cierpię na bardzo silne przewlekłe bóle i usztywnienia ściany jelita.Leki takie jak Asamax nie pomagają,antybiotyki też nie za bardzo.Mam pytanie, co powinnam dalej robić? Przede wszystkim jeśli chodzi o dietę,bo to mój najsłabszy punkt.Nie umiem nie jeść słodyczy,owoców ze skórką,nie umiem gotować sobie przecieranych zup,moje nawyki diet są fatalne.Co powinnam dalej zrobić,jak się leczyć? Lekarze rozkładają ręce,bo nie ma powikłań które trzeba natychmiast operować,a bóle są naprawdę ostre i trwają tygodniami.Do tej pory stany zapalne wychodziły tylko w TK i raz w USG. Nie umiem tak żyć,w nocy ostatnio boli tak,że nie mogę głęboko oddychać i swobodnie przekręcić się na drugi bok.Nie wiem jak żyć dalej.Co powinnam dalej zrobić,jak się leczyć,co jeść? Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Lipiec 2016.

  Dzień dobry

  Powinna pani spożywać jak najwięcej produktów bogatych w błonnik i zwiększyć ilość wypijanych płynów, ale to tylko w przypadku jeśli uchyłki nie są zapalone. Stan zapalny musi być leczony antybiotykami, należy przejść na dietę lekkostrawną, nie jeść surowych owoców i warzyw, produktów pełnoziarnistych, ostrych przypraw, unikać alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Dopóki nie dojdzie do zapalenia uchyłków można przeprowadzić kurację oczyszczającą jelita.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

   

   


Pytanie

Choroba uchyłkowa jelita grubego

Mam 47 lat. W dniu 10.12.2015 r. zostałem przyjęty do szpitala - oddziału chirurgicznego z powodu bólu brzucha, gorączki, wymiotów i biegunki z podejrzeniem ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Zostałem operowany w trybie doraźnym (Laparotomia przyprostna dolna prawa, ewakuacja ropnia przykątniczego, appendektomia, Drenaż jamy otrzewnowej). Przebieg pooperacyjny powikłany stanami gorączkowymi i biegunką. Wykonano TK jamy brzusznej, w której stwierdzono uchyłki esicy z mikroropniami. Po zastosowaniu antybiotykoterapii dolegliwości ustąpiły, a wskażniki stanu zapalnego wróciły do normy. W przebiegu pooperacyjnym po uzyskaniu centralnego dostępu żylnego stosowano całkowite żywienie pozajelitowe. W dniu 23.12.2015 r. w stanie dobrym zostałem wypisany do domu. W karcie informacyjnej z leczenia szpitalnego wpisano następujące rozpoznanie kliniczne: "Choroba uchyłkowa jelita grubego z mikroperforacją uchyłka i ograniczonym zapaleniem otrzewnej. K65.0 , ropień przykątniczy, odczynowe zapalenie wyrostka robaczkowego". Proszę o odpowiedź na pytanie czy mogę zastosować program Clean Inside przy tego typu dolegliwościach, a jeśli tak to ile powinien wynosić odstęp czasowy od przeprowadzonego zabiegu operacyjnego? Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź. Mariusz.

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  25. Grudzień 2015.

  Dzień dobry

  Przy  przy tego typu dolegliwościach  zalecam 1 miesięczny odstęp czasowy od przeprowadzonego zabiegu operacyjnego. Jak wynika z listu miesiąc od operacji już wkrótce upłynie, więc może pan potem bez problemów przeprowadzić kurację oczyszczającą.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Od paru lat choruje na colitis ulcerosa

Dzień Dobry

Od paru lat choruje na colitis ulcerosa czytałem że bardzo skuteczny jest kwas huminowy ( humic acid ) w zahamowaniu procesów zapalonych. Obecnie poza Asamaxem 4 x 500 mg stosuje wyłącznie preparaty naturalne jak triphala, boswella serrata ( kwas bosweliowy ), l-glutaminę, bromelaine, kurkumę, mucosa ( preparat homeopatyczny ), probiotyk VSL#3, piję również napar z lukrecji plus oczywiście witaminy i siemię lniane jako źródło kwasu omega 3. Poza tym trzymam się ściśle diety tzn odstawiłem gluten, cukier , produkty mleczne, czerwone mięso. Generalnie od pierwszej fazy choroby w 2009 do  2015 miałem fazę remisji którą z idukowałem biorąc różne preparaty naturalne obecnie mam lekkie zaostrzenie choroby chociaż biorąc te preparaty trzymam ją w pewnych ryzach ale o remisji nie mogę jeszcze mówić, szukam skutecznej drogi leczenia choroby, wiedzę pozyskuję czytając różne opinie i artykuły w internecie zarówno na polskich jak i zagranicznych stronach ( głównie niemieckich i amerykańskich ) . Moje pytanie co mógłby mi pan polecić z oferowanych przez natural swiss produktów.

z pozdrowieniami

Jacek Bielicki

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  21. Lipiec 2015.
  Dzień dobry
   
  W większości przypadków  wrzodziejące zapalenie jelita grubego (colitis ulcerosa) ma przebieg przewlekły, a długie okresy remisji są przerywane ostrymi nawrotami.
  Całkowite wyleczenie jest prawdopodobnie niemożliwe, ale istnieją łagodne postacie choroby przebiegające bez zaostrzeń. Można stosować  naturalne probiotyki firmy natural Swiss, ponadto zalecam odpowiednią dietę czyli urozmaiconą i bogatą w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Bardzo ważne jest unikanie potraw, które wywołują dolegliwości lub je nasilają. Zalecam regularne konsultacje ze swoim lekarzem. 
   
  dr Podlupszki Cs

Pytanie

Czy Clean Inside pomaga przy odchudzaniu?

Szanowny panie doktorze

Przeczytałam artykuł o oczyszczaniu jelita grubego, chciałabym się dowiedzieć od pana panie doktorze. Mam 62 lata zmagałam się z wieloma chorobami od zapalenia uchyłków aż po wysokie ciśnienie nadwagę ostatnio mam nawet  problemy z powyższonym kwasem moczowym. Czy mając te dolegliwości mogę stosować Clean Inside, czy oczyszczenie jelit i całego organizmu złagodzi te problemy?

Ewa

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  31. Styczeń 2014.

  Dolegliwości, które pani opisuje szczególnie nadwaga oraz zapalenie uchyłków(diverticulitis)mogą znacznie ustąpić po zastosowaniu kuracji oczyszczającej Clean Inside. Clean Inside nie jest przeznaczony do odchudzania, ale z pewnością pozbędzie się pani kilku kilogramów(to w rzeczywistości będą te złogi w jelitach). Clean Inside jest doskonałym środkiem jeśli chodzi o uchyłki, bowiem oczyszczając jelita broni w tworzeniu się osadów, upchaniu  oraz zapaleniu uchyłków. Tak więc polecam stosować.

  Pozdrawiam

  DrPodlupszki

Pytanie

Mogę stosować program Clean Inside jeśli mam diverticulitis?

Dzień dobry panie doktorze

Zdecydowałam się napisać do pana, ponieważ już 7 lat mam poważne problemy zdrowotne, ale dopiero teraz na kolonoskopii stwierdzono u mnie uwypuklenia błony śluzowej – uchyłkowatość jelita. Jestem załamana, choroba się rozwija, połykam dziennie mnóstwo leków, antybiotyków, co powoduje bóle żołądka.Już nie wim co robić, staram się zdrowo odżywiać, ale nic nie pomaga. Dlatego więc zwracam się do pana z prośbą o radę, czy w mojim przypadku zalecałby pan stosowanie produktów do oczyszczania jelit Clean Inside? Boję się  operacji, więc jeśli jest inna możliwość będę wdzięczna.

Dziękuję za odpowiedź

Wanda

Odpowiedzi
Kategorie: Diverticulitis (zapalenie uchyłków jelita)

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Styczeń 2014.

  Szanowna pani!

  Osobiście polecam stosowanie programu Clean Inside szczególnie na tego typu dolegliwości. W pierwszej kolejności zalecam wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania, by uniknąć zabiegu chirurgicznego. Tak więc należy spożywać produkty bogate w błonnik, jeśli chodzi o Clean Inside jest to doskonały produkt zawierający błonnik, który oczyści jelita.

  Pozdrawiam serdecznie

  Dr. Podlupszki