Pytanie

Mimo długiego snu,ostatnio coraz częściej odczuwam zmęczenie

Droga Pani doktor! Nazywam się Grzegorz, mam 22 lata. W przeszłości (3-4 lata temu) byłem aktywnym sportowcem, ale ostatnio mimo długiego snu coraz częściej odczuwam zmęczenie. Dlatego musiałem zrezygnować z uprawiania sportu. Czułem się na tyle słabo, że poszedłem również do lekarza. Przeprowadzono mi różne badania, które nic nie wykazały. Postanowiłem więc więcej odpoczywać, ale niestety mój stan zdrowia nie ulegał poprawie. W zeszłym roku postanowiłem ponownie odwiedzić lekarza. Ponownie zrobiono mi badania, tym razem było ich więcej i różne testy, lekarze podejrzewali bowiem obstrukcyjny bezdech senny, a proces ten zakończył się usunięciem migdałków i części gruczołu u podstawy mojego języka. Czekałem cierpliwie na wynik operacji. Wiedziałem, że powrót do zdrowia może zająć dużo czasu, ale minął już rok, co prawda czuję się trochę lepiej, ale zmiana nie jest zbyt duża. W związku z tym wciąż szukam przyczyny. Nie prowadzę szczególnie stresującego życia, uczęszczam na uniwersytet, ale to zmęczenie uniemożliwia mi pracę i naukę. Inne wyraźne objawy to: - częste uczucie pragnienia, nawet po wypiciu niezbędnej ilości płynu, ponadto sucha skóra- problemy z koncentracją, - wahania nastrojów.  Co może być przyczyną ciągłego zmęczenia? Próbowałem już wszystkiego: przyjmuję witaminy, piję herbatki ziołowe, ale nie widać dużej poprawy. Z góry dziękuję za odpowiedź. Grzegorz

Odpowiedzi
Kategorie: Cukrzyca

Odpowiedź

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecz Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
  18. Lipiec 2018.

  Szanowny panie Grzegorzu!

  Opierając się na opisanych przez pana dolegliwościach, (chociaż  brak tam ogólnych symptomów), moim zdaniem, przyczyną może być cukrzyca.

  Dlatego bezzwłocznie należy ponownie udać się do lekarza i dokładnie opisać mu wszystkie długo trwające objawy. Jeśli ciągłe uczucie pragnienia wiąże się z częstym oddawaniem moczu, to może świadczyć o początkach cukrzycy.

  Z poważaniem

  Magdolna Kopriwanecz

  Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu

   

Pytanie

zauważyłam, że częściej oddaję mocz....

Witam, Od miesiąca występuje u mnie ból w podbrzuszu po lewej stronie. Ból jest kłujący i często nie do wytrzymania. Również zauważyłam że częściej oddaje mocz i w małych ilosciach. O czym to świadczy? Co to może być?

Odpowiedzi
Kategorie: Cukrzyca

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  25. Marzec 2018.

  Dzień dobry

  Bez dokładnego zbadania trudno tak na podstawie listu cokolwiek stwierdzić, ale przyczyną częstego, niecałkowitego opróżniania pęcherza może być infekcja układu moczowego, jednak w niektórych przypadkach może wskazywać na poważne choroby m.in. cukrzycę). Powinna pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza urologa. Ból z lewej strony podbrzusza może sygnalizować zapalenie jajnika albo zapalenie przydatków macicy, tak więc możliwe, że będzie potrzebna również wizyta u ginekologa.

  Z poważaniem,

  dr Podlupszki Cs

   

Pytanie

Choruję na cukrzycę, czy mogę przeprowadzić oczyszczanie organizmu?

Dzień dobry Mam 45 lat od kilku lat choruję na cukrzycę. Ostatnio dokuczają mi objawy związane z trawieniem : biegunki, zaparcia, wzdęcia. Mam pytanie, czy w moim przypadku można przeprowadzić kurację oczyszczającą jelita. Jak powinna wyglądać taka kuracja i jakie produkty należy zastosować?

Odpowiedzi
Kategorie: Cukrzyca

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  20. Listopad 2017.

   

  Dzień dobry

  Oczyszczanie organizmu jest niezmiernie ważne dla zachowania zdrowia całego organizmu, co więcej osobom chorym na cukrzycę wręcz zaleca się taka naturalna kuracja oczyszczająca. Mikroflora jelitowa i jej interakcje z układem odpornościowym mają związek z występowaniem cukrzycy. Osoby z cukrzycą mają z reguły zły stan mikroflory bakteryjnej jelit. Należy więc  oczyszczać jelita, jak również zadbać o regularne dostarczanie probiotyków do organizmu.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie