Pytanie

Stwierdzono u mnie przerost grzyba Candida.

Szanowna pani doktor, byłam niedawno u dermatologa, który stwierdził u mnie przerost grzyba Candida. Powiedział mi, że proces leczenia może trwać bardzo długo, i że będą potrzebne badania wątrobowe. Ja mam duże obawy, że przepisane silne leki mogą mi dość uszkodzić wątrobę.Zastanawiam się nad kuracją Natural Swiss, ale nie wiem czy mam jeszcze dodatkowo ją czymś uzupełniać a czy podczas albo po kuracji? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie (pragnę dodać, że moim dużym problemem jest również grzybica stóp) Anna

Odpowiedzi
Kategorie: Candida

Odpowiedź

 1. Dr. Apostol
  dr Eva Apostol Dermatolog – kosmetolog
  23. Lipiec 2018.

  Szanowna Anno!

  Muszę przyznać, że rzeczywiście leczenie grzybicy Candida to długotrwały proces, który może trwać nawet 4-5 miesięcy. Istnieje mnóstwo leków, które są w stanie złagodzić objawy, niezmiernie ważna jest odbudowa flory bakteryjnej jelit. Polecam zastosowanie kuracji oczyszczającej jelita Clean Inside oraz używanie synbiotyków czyli połączenia probiotyków z prebiotykami.

  Z poważaniem

  dr Eva Apostol

  specjalista w dziedzinie dermatologii i kosmetologii.

   

Pytanie

Na które rzeczy muszę zwracać szczególną uwagę, gdy mam problem z Candidą?

W przeszłości miałam problemy z Candidą w gardle, byłam na specjalnych dietach i zażywałam różne leki i suplementy. Teraz zakończyłam 10-dniową kurację oczyszczającą jelita. Chciałabym zmienić tryb życia na zdrowszy, co polecacie, jakie produkty powinnam spożywać , co powinno wchodzić, a co nie w skład zdrowej diety? Na jakie składniki w produktach miała bym zwracać szczególną uwagę? Jakie mleko mam pić? czy mogę pić normalne albo lepiej przejść to na bez laktozy. Na co powinnam zwracać szczególną uwagę? Jakiś rok temu włączyłam do diety pieczywo pełnoziarniste i jem teraz tylko takie. Posiłki solę tylko solą himalajską, nie używam białego cukru. Bardzo proszę o jakieś przykłady diety i produktów, które powinnam spożywać, aby zachować dobre zdrowie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Katarzyna

Odpowiedzi
Kategorie: Candida

Odpowiedź

 1. Koprivanecz Magdolna
  Magdolna Koprivanecz Dietetyk, dyplomowany specjalista nauk o żywieniu
  2. Kwiecień 2018.

  Szanowna pani Katarzyno!

   

  Wszystkie  lecznicze jadłospisy powinny  być realizowane tylko wtedy, gdy są uzasadnione z medycznego punktu widzenia.

  Zarówno w leczeniu, jak i zapobieganiu grzybicy Candida niezmiernie ważną rolę odgrywa odpowiednia dieta. Warto również  przeprowadzić kurację oczyszczającą jelita. Przejście na zdrową dietę będzie miało pozytywny wpływ na cały organizm. Należy wyeliminować z diety niektóre szkodliwe dodatki. Nadmierne spożycie soli, cukru, tłuszczu i węglowodanów nie jest zalecane,  a to nie tylko dlatego, że ma szkodliwy wpływ na zdrowie, ale również może prowadzić do otyłości.

  Nie zaleca się również nadmiernego spożywania produktów o przedłużonym terminem przydatności do spożycia, ponieważ zawierają najwięcej szkodliwych konserwantów. Ponadto  należy odstawić produkty z glutenem, ponieważ ten działa niekorzystnie na jelita

  Do diety warto włączyć kiełki i nasiona, zawierają bowiem dużo pierwiastków śladowych, minerałów.

  Jeśli nie masz celiakii, alergii na laktozę lub białko, a nie chcesz  eliminować nabiału, to sięgnij po produkty fermentowane, które mają bakterie probiotyczne (kefiry, jogurty) niż słodkie mleko.

  W każdym  bądź razie uważam, że należy ponownie przeprowadzić badania kontrolne, jaki obecnie jest stan  infekcji Candida, a następnie potem dostosować dietę.

  Z poważaniem

  Magdolna Koprivanecz

  Dietetyk

   

Pytanie

Czy program Clean Inside może zwalczyć grzyby Candida?

Dzień dobry panie doktorze

Prawie dwa lata temu stwierdzono u mnie przerost grzyba Candida. Stosowałam leki homeopatyczne oraz odpowiednią dietę. Zwracam się do pana, panie doktorze, ponieważ po każdym posiłku mam skurcze, które zaczynają się w okolicy żołądka a następnie ból ten jakby rzutuje w kierunku łopatek i ponownie w okolice jelit. Zrobiono mi kolejne badania, również na celiakię, wyniki były dobre. Proszę o radę czy mam wypróbować program oczyszczający jelita – CleanInside?

 

Renata

Odpowiedzi
Kategorie: Candida

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2014.

  Szanowna pani!

  Zalecam pani stosowanie probiotycznego suplementu Swiss Probiotix, 2x 1 kapsułkę godzinę po posiłku. Preparat ten wchodzi w skład kuracji oczyszczającej, doskonale uzupełni pożyteczne bakterie znajdujące się w organizmie.

   

  Z poważaniem

  Dr. Podlupszki


Brak kategorii.

W tej kategorii nie znaleziono żadnych pytań.

Szukaj dalej lub zadaj pytanie.


Wyślij nam swoje pytanie