Pytanie

Męczą mnie ciągłe gazy i burczenie w brzuchu.

Od dłuższego czasu cierpię na dość poważny jak dla mnie problemem. Męczą mnie ciągłe gazy i burczenie w brzuchu. Próbowałam różnych probiotykow, niestety żaden nie przyniósł pożądanego efektu. Brałam także antybiotyki, jak np. nystatyna. Nie jem owoców, cukru także. Badania wykryły u mnie grzybicę układu pokarmowego. Miałam także robioną gastroskopie. Wykryto refluks. Po każdym posiłku pojawiają się gazy, jem bardzo mało, aby to ograniczyć. Niestety jest to bezskuteczne. USG brzucha także było robione, badanie nic nie wykazało, morfologia prawidlowa. Badania na helikobacter robione były kilka miesięcy temu i były one prawidłowe. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ tak silne gazy są nie do zniesienia.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry!

  Nie wiem, czy  miała pani robione badania na celiakię oraz badania w kierunku nietolerancji innych składników pokarmowych.  Jeśli nawet wynik jest negatywny powinny być wykonane dokładne badania alergologiczne. Z pewnością nie zaszkodzi przyjmowanie dobrej jakości enzymów trawiennych.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Każde oddanie stolca odbywa się z ogromnym trudem i wysiłkiem, nigdy nie udaje się wypróżnić do końca...

Dzień dobry. Od pewnego czasu (około 8 miesięcy) mam ogromne problemy z wypróżnianiem. Każde oddanie stolca odbywa się z ogromnym trudem i wysiłkiem, nigdy nie udaje się wypróżnić do końca, zawsze są to tylko śladowe ilości oddawane w męczarniach i stolec zawsze jest raczej mięki lub nawet wodnisty, nigdy twardy i uformowany. Dosyć często na stolcu jest dużo białych plamek. Toaletę odwiedzam kilkanaście razy dziennie bez efektów praktycznie. Cały czas chodzę z potwornym uczuciem jakby mi miało zaraz brzuch rozerwać z przepełnienia. Po każdym posiłku to uczucie się jeszcze bardziej nasila. Ogólnie cały czas czuje się osłabiony, nie mam na nic siły. Od czasu pojawienia się dolegliwości zostały wykonane dwie kolonoskopie (przy pierwszej - w styczniu - było słabe przygotowanie jelita, w związku z czym było zalecenie, żeby powtórzyć, natomiast w drugiej -w czerwcu- jelito było już przygotowane idealnie) i żadna z nich nie wykazała odchyleń. W tych samych terminach wykonano także gastroskopie. W pierwszej wyszło zapalenie żołądka, liczne nadżerki niekompletne, refluks przełykowo-żołądkowy oraz przepuklina rozworu przełykowego, a także test na helicobacter pyroli z wynikiem dodatnim. W drugiej stwierdzono lekkie zapalenie, wpust luźny, przepuklina, natomiast test ureazowy był już ujemny (po pierwszej gastroskopii przeszedłem erydykację). Oprócz tego wykonałem także kilkakrotnie badania krwi: morfologię, amylazę w krwi i w moczu, lipazę, próby wątrobowe, HCV, bilurubinę i inne - wszystkie wyniki w normie. Trzykrotnie również USG jamy brzusznej - wszystko w normie. Kał na pasożyty - ujemny. Lamblie z krwi - ujemny. Odwiedziłem kilku lekarzy, podejmowano próby zarówno z duspatalinem retard (około 3 miesięcy), później tribux, bez żadnych efektów. Przepraszam za tak długą wiadomość, być może mało składną, natomiast starałem się w miarę dokładnie opisać mój problem. Bardzo proszę o poradę gdzie szukać dalej, ból brzucha występuje praktycznie od rana do wieczora bez przerwy codziennie. Czuję, że jest to ból spowodowany przepełnieniem jelit.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  24. Sierpień 2016.

   

  Dzień dobry

  Jeśli po tylu przeprowadzonych badaniach nie znaleziono przyczyny pańskich dolegliwości i problemy wciąż trwają, warto przeprowadzić kurację oczyszczającą i przywrócić równowagę flory jelitowej. Naturalne suplementy do oczyszczania organizmu w wielu przypadkach okazały się bardzo skuteczne, przede wszystkim usuną złogi jelitowe i uregulują wypróżnianie. Powinien pan spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą, stosując dobrej jakości preparaty pochodzenia roślinnego (Clean Inside, Toxi Clean).

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

od kilku lat towarzyszy mi nieprzyjemny zapach z ust

Mam tylko 16 lat(46kg) i od kilku lat towarzyszy mi nieprzyjemny zapach z ust, którego nie mogę stłumić nawet gdy coś zjem bądź umyję zęby. W dodatku często burczy mi w brzuchu z głodu, mimo że "psychicznie" czuje się najedzona, np jadłam 10 minut wcześniej. Jest to bardzo krępujące i uniemożliwia mi prawidłowe funkcjonowanie.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  11. Lipiec 2016.

  Dzień dobry

  Przede wszystkim, należy przeprowadzić  badania, które potwierdzą lub wykluczą celiakię. Jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach z ust , przyczyną może być dolny zwieracz przełyku, który otwiera się spontanicznie lub nie zamyka się w odpowiednim momencie (choroba refluksowa). Zalecam wizytę u  gastroenterologa.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

ja(57 lat) od lat gorzki smak w ustach rano,i czasami metaliczno-piekący smak w ciągu dnia


Witam Panie Doktorze,mam trzy pytania:1/ mój 9 letni wnuk czasami w nocy zgrzyta zębami i ma bardzo wyraźne cienie pod oczami, poza tym trawienie,apetyt, dobre (ostatnie badanie w lecie granulocyty kwasochłonne-4%.Jedyny wskaźnik nieprawidłowy limfocyty 19,80%(norma 25,0-45,0). 2/Moja córka (lat 37) jest po chemioterapii i radioterapii pół roku.Jest w stanie remisji.Ma tak samo (od lat)wyraźne cienie pod oczami i otyłość brzuszną,miewała też nieprzyjemny zapach z ust. 3/ I ja(57 lat) od lat gorzki smak w ustach rano,i czasami metaliczno-piekący smak w ciągu dnia oraz pobolewania w jamie brzusznej, ostatnio od prawego boku ukośnie z tyłu i przodu.Miałam stwierdzony helicobacter w trakcie gastroskopii.Musiałam odstawić antybiotyki-złe samopoczucie. Co nam Pan może polecić.Pozdrawiam Aga 
Odpowiedzi
Kategorie: Problemy skórne

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Luty 2015.

  Dzień dobry
  1. Zgrzytanie zębami (bruksizm), spowodowane jest najczęściej czynnikami emocjonalnymi, zalecam wizytę u psychologa dziecięcego.
  2. Cienie pod oczami trudno określić, mogą być objawem wielu schorzeń, na pojawienie się cieniów pod oczami duży wpływ mają również czynniki hormonalne i genetyczne. Otyłość brzuszna może być spowodowana chemioterapią, nieprzyjemny zapach wywołują popsute zęby, zapalenia dziąseł, gardła, nieświeży oddech może być również objawem choroby refluksowej, cukrzycy, niewydolności wątroby, nerek.
  3. Piekący smak w ustach i pobolewanie w jamie brzusznej mogą być objawem nadmiaru kwasu żołądkowego, zalecam przyjmowanie probiotyków, powinny pomóc, a z pewnością złagodzą objawy.

  Z poważaniem

  Dr Csaba Podlupszki