Pytanie

Od kilka lat borykam sie z nieswieżym oddechem.

Niestety Od kilka lat borykam sie z nieswieżym oddechem. Aby to wyeliminowac bylam u kilku Soecjalistow np. Dentysta- zeby bez zarzutow , gastrolog- gastroskopia wykazala zapalenie oraz bakterie pylori. Antybiotyki zostale podane na 7 dni by zabic bakterie oraz blokery ktorw stosuje do dzisiaj poniewaz mam refluks przelykowy ( cofaniw treating do przelyku) . Irytuje mnie to strasznie poniewaz jestem na roznych dietach I Nic mi Nie pomaga zrzucilam duzo wagi waze 49 kg. Wyeliminowalam laktoze, cukier, slodkie napoje oraz ogranicYlam spozuwanie miesa I dalej ten nieswierzy oddech mi sie utrzymuje. Niestwty pracuje z ludzmi I Nie moge sobie na to pozwolic ale gummy, drazetki Nie pomagaja... laryngolog- sprawdzil zatoki wszystko ok ... Stosuje suolementy na jelita oraz enzymy plus probiotyki, miod hanuka I Nie wiem co mam robic bo nic nie pomaga. Prosze o pomoc?

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  20. Listopad 2019.

   

  Dzień dobry

  W przypadku, że nie działa dieta a wciąż są problemy z powodu refluksu tak należy brać leki na refluks : Zirid - Itopridi hydrochloridum lub też leki na odkwaszenie organizmu. Przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust może być znacznie więcej mogą to być schorzenia dróg oddechowych, gardła, nosa czy zatok , powinna więc pani może odwiedzić laryngologa i ewentualnie również pulmonologa.

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba  

Pytanie

polip Elsteri -dna żołądka wielkość 4 mm

Witam, Pół roku temu wykryto u mnie polip Elsteri -dna żołądka wielkość 4 mm. Ostatnio przechdziłem duży stres i przez parę godzin miałem bardzo silny skurcz żołądka na tle nerwowy. Druga sprawa, podczas przeziębienia wieczorem zażyłem polopirynę z małą iloscią wody i odczuwałem bół żołądka . Pop popiciu i zjedzeniu ból ustąpił po jakimś czasie. Mam pytanie czy te dwa czynniki mogą wpłynąć bardzo negatywnie na polipa. Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Wojciech.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Luty 2019.

  Dzień dobry
  Wspomniane przez pana bóle i skurcze brzucha na tle nerwowym, jak również zażywana podczas choroby polopiryna nie mają żadnego wpływu na istniejącego już polipa. Polipy zwykle mają łagodną postać, ale niosą duże ryzyko przekształcenia w formę złośliwą, dlatego powinny zostać usunięte, niezależnie od swego rozmiaru.

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba 

Pytanie

Przychodzę z bólami w prawym podbrzuszu

Witam . Przychodze z bólami w prawym podbrzuszu ,właściwie nawet niżej . Nad samą kością łonową . Boli od miesiąca . Raz mniej raz mocniej . CZasem ból znika na dzień lub dwa . Ale zawsze wraca . Promieniuje na tył pleców. Mam kamienie w nerkach. Byłam dwa razy w szpitalu gdzie wykluczali wyrostek , bo wyniki z krwi są okej . Z USG wychodzą tylko kamyczki w nerkach. Czy to może być od kamieni? Lub czy to jednak wyrostek? Bardzo się martwię tym że to wyrostek . Martwię się o swoje zdrowie . Proszę o pomoc.

Przebiega proces
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

Pytanie

byłam na badaniu jelita grubego

Szanowny panie doktorze! 3 dni temu byłam na badaniu jelita grubego, które były konieczne ze względu na wciąż się powtarzający ból po prawej stronie brzucha i problemom z wypróżnianiem. Z powodu problemów ze sercem badania wykonano bez znieczulenia. Jedna część jelita była bardziej skręcona, więc w trakcie badania miałem ogromne boleści. Badania przeprowadzono 3 dni temu, ale nadal odczuwam ostry, pulsujący ból brzucha. Krwawienia nie zaobserwowałam, nie mam gorączki i już miałam kilka razy stolec. Moje pytanie brzmi: czy to normalne, że po 3 dniach od badania wciąż mnie boli brzuch, co mam dalej robić, czego używać. Bardzo się martwię się, czy podczas badania nie doszło do perforacji jelita, czy to są tego objawy, proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź! Katarzyna

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  18. Czerwiec 2018.

  Droga pani Katarzyno

  Ból jest uzasadniony, ale powinien być z dnia na dzień łagodniejszy.

  Nie sądzę, żeby to była perforacja, to by były po trzech dniach o wiele gorsze objawy (gorączka, wymioty, krew w stolcu, silne gazy). Ból powinien stopniowo  ustępować, ale jeśli   będzie się utrzymywał  musi pani skontaktować się z lekarzem.


  Z poważaniem

  dr Podlupszky Cs.

   

Pytanie

dowiedziałam się, że nie można wyleczć refluksu

Witam, 6 miesięcy temu miałam salomonelle, w ostrym przebiegu. Do tej pory cierpię na poinfekcyjne jelito drażliwe. Miałam robioną koloskopię, nic niepokojącego nie wykazała. Od 2 tygodni zaczęłam mieć bóle brzucha - uczucie pieczenia ( ale nie zgaga), bóle głownie koło pępka. Również cierpie na mdłości ( mimo stosowania lekkostrawnej diety). Poszłam na gastroskopię. Wg gastroskopii wyszło, ze mam dłużo żółci i zapalenie żołądka. Helicobater pyroli nie stwierdzono. Lekarz dał leki na ograniczenie żółci, napisał rozpoznanie: ' refulks żółciowy żołądka'. Moje pytanie brzmi : czy to naprawdę to? Nie mam typowych objawów, nie wymiotuje, nie mam zgagi. Czy mój stan może być spowodowany przejściem salmonelli? Opinia lekarza mnie zmartwiła, gdyż dowiedziałam się, że nie można wyleczć refluksu i cierpi się na niego całe życie. Boję się, że on się pogorszy.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  11. Czerwiec 2018.

   

  Dzień dobry

   Niestety to prawda, refluks  nie da się wyleczyć. Nieprzyjemne objawy choroby refluksowej można jedynie złagodzić.  Całkiem możliwe, że pogorszenie stanu zdrowia mogło być spowodowane salmmonellą.  Najlepszym sposobem na pokonanie uciążliwych dolegliwości związanych z refluksem jest zmiana nawyków żywieniowych.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Męczą mnie ciągłe gazy i burczenie w brzuchu.

Od dłuższego czasu cierpię na dość poważny jak dla mnie problemem. Męczą mnie ciągłe gazy i burczenie w brzuchu. Próbowałam różnych probiotykow, niestety żaden nie przyniósł pożądanego efektu. Brałam także antybiotyki, jak np. nystatyna. Nie jem owoców, cukru także. Badania wykryły u mnie grzybicę układu pokarmowego. Miałam także robioną gastroskopie. Wykryto refluks. Po każdym posiłku pojawiają się gazy, jem bardzo mało, aby to ograniczyć. Niestety jest to bezskuteczne. USG brzucha także było robione, badanie nic nie wykazało, morfologia prawidlowa. Badania na helikobacter robione były kilka miesięcy temu i były one prawidłowe. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ tak silne gazy są nie do zniesienia.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  10. Październik 2016.

  Dzień dobry!

  Nie wiem, czy  miała pani robione badania na celiakię oraz badania w kierunku nietolerancji innych składników pokarmowych.  Jeśli nawet wynik jest negatywny powinny być wykonane dokładne badania alergologiczne. Z pewnością nie zaszkodzi przyjmowanie dobrej jakości enzymów trawiennych.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

Każde oddanie stolca odbywa się z ogromnym trudem i wysiłkiem, nigdy nie udaje się wypróżnić do końca...

Dzień dobry. Od pewnego czasu (około 8 miesięcy) mam ogromne problemy z wypróżnianiem. Każde oddanie stolca odbywa się z ogromnym trudem i wysiłkiem, nigdy nie udaje się wypróżnić do końca, zawsze są to tylko śladowe ilości oddawane w męczarniach i stolec zawsze jest raczej mięki lub nawet wodnisty, nigdy twardy i uformowany. Dosyć często na stolcu jest dużo białych plamek. Toaletę odwiedzam kilkanaście razy dziennie bez efektów praktycznie. Cały czas chodzę z potwornym uczuciem jakby mi miało zaraz brzuch rozerwać z przepełnienia. Po każdym posiłku to uczucie się jeszcze bardziej nasila. Ogólnie cały czas czuje się osłabiony, nie mam na nic siły. Od czasu pojawienia się dolegliwości zostały wykonane dwie kolonoskopie (przy pierwszej - w styczniu - było słabe przygotowanie jelita, w związku z czym było zalecenie, żeby powtórzyć, natomiast w drugiej -w czerwcu- jelito było już przygotowane idealnie) i żadna z nich nie wykazała odchyleń. W tych samych terminach wykonano także gastroskopie. W pierwszej wyszło zapalenie żołądka, liczne nadżerki niekompletne, refluks przełykowo-żołądkowy oraz przepuklina rozworu przełykowego, a także test na helicobacter pyroli z wynikiem dodatnim. W drugiej stwierdzono lekkie zapalenie, wpust luźny, przepuklina, natomiast test ureazowy był już ujemny (po pierwszej gastroskopii przeszedłem erydykację). Oprócz tego wykonałem także kilkakrotnie badania krwi: morfologię, amylazę w krwi i w moczu, lipazę, próby wątrobowe, HCV, bilurubinę i inne - wszystkie wyniki w normie. Trzykrotnie również USG jamy brzusznej - wszystko w normie. Kał na pasożyty - ujemny. Lamblie z krwi - ujemny. Odwiedziłem kilku lekarzy, podejmowano próby zarówno z duspatalinem retard (około 3 miesięcy), później tribux, bez żadnych efektów. Przepraszam za tak długą wiadomość, być może mało składną, natomiast starałem się w miarę dokładnie opisać mój problem. Bardzo proszę o poradę gdzie szukać dalej, ból brzucha występuje praktycznie od rana do wieczora bez przerwy codziennie. Czuję, że jest to ból spowodowany przepełnieniem jelit.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  24. Sierpień 2016.

   

  Dzień dobry

  Jeśli po tylu przeprowadzonych badaniach nie znaleziono przyczyny pańskich dolegliwości i problemy wciąż trwają, warto przeprowadzić kurację oczyszczającą i przywrócić równowagę flory jelitowej. Naturalne suplementy do oczyszczania organizmu w wielu przypadkach okazały się bardzo skuteczne, przede wszystkim usuną złogi jelitowe i uregulują wypróżnianie. Powinien pan spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą, stosując dobrej jakości preparaty pochodzenia roślinnego (Clean Inside, Toxi Clean).

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

od kilku lat towarzyszy mi nieprzyjemny zapach z ust

Mam tylko 16 lat(46kg) i od kilku lat towarzyszy mi nieprzyjemny zapach z ust, którego nie mogę stłumić nawet gdy coś zjem bądź umyję zęby. W dodatku często burczy mi w brzuchu z głodu, mimo że "psychicznie" czuje się najedzona, np jadłam 10 minut wcześniej. Jest to bardzo krępujące i uniemożliwia mi prawidłowe funkcjonowanie.

Odpowiedzi
Kategorie: Ból żołądka, refluks

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  11. Lipiec 2016.

  Dzień dobry

  Przede wszystkim, należy przeprowadzić  badania, które potwierdzą lub wykluczą celiakię. Jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach z ust , przyczyną może być dolny zwieracz przełyku, który otwiera się spontanicznie lub nie zamyka się w odpowiednim momencie (choroba refluksowa). Zalecam wizytę u  gastroenterologa.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.