Pytanie

Leki spowodowały u mnie biegunkę

Szanowny panie doktorze! Mam 22 lata, niedawno miałam zapalenie dróg oddechowych i musiałam brać antybiotyki konkretnie był to lek Cefzil. Już po kilku dawkach leku wystąpiła u mnie biegunka. Stolec był śluzowaty, czasem krwawy, zmieniłam dietę (sucharki, kleik ryżowy, banany), to znaczy, że spożywam tylko te produkty , które można spożywać przy biegunce. Schudłam kilka kilogramów, do toalety chodzę 3-4 razy dziennie, bardzo mnie niepokoi konsystencja i krew w stolcu. Podobne problemy już miałam dwa lata temu, ale wówczas to szybko ustąpiło, czy to może być jakiś stan zapalny? Wiem, że będę musiała pójść do lekarza, ale boję się, że będzie chciał mi zrobić kolonoskopię, ale tego badania bardzo się boję. Mam silny niedobór żelaza i anemię. Zastanawiam się, czy to nie może być powód. Nie chcę myśleć o niczym poważniejszym. Proszę mi powiedzieć, co to może być? Czy powinienem się bać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc! Zrozpaczona Brygida G.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  26. Kwiecień 2018.

  Szanowna pani!

  Według mnie cały problem spowodowały antybiotyki.

  Jeśli pani stan zdrowia się nie poprawi, będzie trzeba wykonać badania próbki kału w kierunku toksyn  Clostridium difficile

  Do tego czasu zalecam przyjmowanie probiotyków.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

przy ostatnim wypróżnianiu zauważyłem u siebie krew na papierze

Witam mam taki problem, są takie dni że nie wypróżniam sie nawet kilka ale nastepnie jednego dnia chodze kilka razy przy ostatnim wypróżnianiu zauważyłem u siebie krew na papierze toaletowym od jakiegoś czasu. Ostatnio nawet zauwazyłem kilka kropel krwi w muszli. Dodam że jakis rok temu spożywałem dość duzo piwa ale od roku zdarza sie to bardzo rzadko. Starqam sie odzywiać normalnie, bez fast foodów. Mam 26 lat, co może być przyczyną, i czy to może zostać wykryte na komisji wojskowej. Ponieważ zamierzam sie ubiegać do wojska. Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Marzec 2018.

  Dzień dobry

  Jakiekolwiek zmiany w stolcu, krew, śluz, zmiana konsystencji a nawet cyklu wypróżnień mogą być ważnymi sygnałami rozwijającej się choroby. Zalecam więc odwiedzić swojego lekarza, który skieruje na odpowiednie badania.

  Z poważaniem,

  dr Podlupszki Cs

   


Pytanie

Dopadają mnie bóle brzucha, wzdęcia, biegunki naprzemiennie z zaparciami.

Witam, mam problem od dłuższego czasu (pół roku). Dopadają mnie bóle brzucha, wzdęcia, biegunki naprzemiennie z zaparciami. Pojawiły się problemy z prawidłowym miesiączkowaniem, zbyt długie, mało obfite krwawienia. Pod względem ginekologicznym wszystko jest w porządku. Odstawiłam mleko i kawę. Nie piję i nie palę. Od kilku lat choruję na Hashimoto. Jestem pod opieką specjalisty i z wynikami tarczycy też jest ok. Życie bez stresu nie jest mi obce, ale myślę, że nie aż w takim stopniu, aby wywołać chorobę. Nie wiem gdzie dalej szukać pomocy tak, żeby zlokalizować przyczynę.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2017.

  Dzień dobry

  Nie podała pani swojego wieku, ale bez dokładnych badań też trudno określić przyczynę. Powinna pani odwiedzić gastroenterologa lub spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą korzystając z naturalnych preparatów ziołowych.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

Pytanie

mam syna 10 lat często dostaje niespodziewanie bóle brzuch i kolki

witam mam syna 10 lat często dostaje niespodziewanie bóle brzuch i kolki ma do tego biegunkę ,ma takie cienie pod oczami jakby sine jest blady może dlatego że jest takiej urody jest blondynem lekarz do którego chodzę z nim nie widzi potrzeby dać na wyniki chcę mu zrobić USG brzucha wynik na próby wątrobowe ,ogólne wyniki wiadomo że to muszę zrobić prywatnie chcę mieć pewność że jest wszystko dobrze często ma taki brzydki zapach z ust zgniłe jaja zapach okropny co mogę jeszcze zrobić jakie badania dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Styczeń 2017.

  Dzień dobry

  Bardzo możliwe, że w organizmie syna zagnieździły się pasożyty, to one mogą być przyczyną tego typu dolegliwości. Polecam skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań: mocz, krew, kał. 

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba