Pytanie

zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru.

Witam Panie doktorze Od 3,5roku kiedy byłam w ciąży zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru. Mieszkam w Norwegii a tutaj lekarze patrzą na mnie jAkbym się urwała z gwiazdy i nie mająca innych problemów. Wszelkie możliwe badania zrobione ,wątrobowe i bilirubina usg szystko wychodzi ok ,a kał wciąż jasny. Kiedy idę do ubikacji codziennie kał jest jasno beżowy i miękki ,kiedy natomiast idę po dwóch dniach przerwy kał jest jeszcze jaśniejszy ,blado żółty. Czasem bywają biegunki a wtedy stolec jakby ciemniejszy,czuje się dobrze . Nie mam innych dolegliwości. Lekarz twierdzi ze to dieta ale moja nie zmienia się ,,pozostali domownicy jedzą to samo i takich dolegliwości nie maja. Bardzo martwi mnie to tym bardziej ze nie wiem jakie badania jeszcze wymuszać na lekarzu ....czy to pasożyty? Hemoroidy które od czasu do czasu dają znać ...czy nerki .,pare lat temu rodziłam kamień i generalnie mało pije i miewam od czasu do czasu zapalenie miedniczek itp....nie wiem co jeszcze powinnam zaznaczyć ,mam 42 lata.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  5. Październik 2015.
   
  Dzień dobry
   
  Jeśli były przeprowadzone wszystkie  badania (z listu nie wyczytałem, czy również na woreczek żółciowy-bo to również ważne), ale jeśli tak a  nic nie stwierdzono  i jak pani pisze- nie może to być ze spożywanych posiłków tak zalecam przyjmowanie probiotyków, ponieważ przyczyną takiego zabarwienia stolca może być nieprawidłowa flora bakteryjna.
   
   
  Z poważaniem
                                dr  Podlupszki Cs. 

Pytanie

Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku.

Witam. Skoro istnieje taka możliwość to skorzystam i zadam pytanie a właściwie prośbę o poradę. Przez długi czas leczyłem się antybiotykami na różne schorzenia od chorych zatok po refluks żołądkowy.Lekarz gastrolog po przeprowadzonym wywiadzie zasugerował mi że moje dolegliwości mogą być spowodowane przypadłością IBS. Polecił mi spokojniejszy tryb życia i zwracanie uwagi na przyjmowane pokarmy ale zaznaczył również że dieta nie ma aż tak wielkiego wpływu na moje dolegliwości. Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku. Moje pytanie brzmi czy ma Pan jakiś pomysł na to by poprawić swoją florę bakteryjną bo słyszałem że wielkim problemem jest właśnie brak odpowiednich bakterii w jelitach.Problem jest o tyle uciążliwy że muszę kontrolować się z jedzeniem w miejscach publicznych itd żeby nie mieć nieprzyjemnych dolegliwości. Będę wdzięczny za podpowiedź jeżeli oczywiście w tym temacie zdoła Pan mi pomóc. Pozdrawiam Łukasz

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Lipiec 2015.

  Witam serdecznie

  Niestety nie widziałem wyników badań, ale biorąc pod uwagę wcześniejszą antybiotykoterapię problem będzie z florą bakteryjną. Po kuracji antybiotykami konieczna jest odbudowa flory bakteryjnej, zalecane są produkty bogate w błonnik, duże ilości płynów-należy wypijać dwa litry dziennie oraz probiotyki z bakteriami Lactobacillus, Bifodobacterium (polecam preparat Swiss Probiotix).

  Z poważaniem

  Dr.  Podlupszki


Pytanie

Czy parasic nie niszczy również i dobrych bakterii?

Dzień dobry panie doktorze

Program Clean Inside do oczyszczania jelit stosuję 8 dni, ale jak narazie jest bez zmian, przyjmuję wystarczającą ilość płynów, suplementy stosuję według zaleceń w instrukcji (kapsułki parasic oraz herbatkę Slim Tea). Od początku wiedziałam, że proces oczyszczania może być uciążliwy, ale nie przypuszczałam, że aż tak. Już od pierwszych dni stosowania produktów mam biegunkę, bardzo mało i źle spię, jestem wciąż zmęczona. Czytałam wiele opinii na temat działania produktów trochę uspokaja mnie myśl, że to tylko początkowa reakcja (którą odczuwała większość ludzi, stosujących produkty do oczyszczania organizmu.

Panie doktorze proszę mi poradzić, co mam robić, na kurację zdecydowałam się ze względu na problemy z wypróżnianiem raz to były zaparcia innym razem biegunka. Panie doktorze mam pytanie czy kapsułki przeciwpasożytnicze parasic nie niszczą równeż tych dobrych bakterii, czy tez powinnam stosować probiotyki Swiss probiotix.

Z góry dziękuję za pomoc

 Sylwia

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2014.

  Szanowna pani!

   Zalecam stosować produkty według zaleceń w instrukcji, tylko herbatkę Slim Tea stosować rzadziej wystarczy każdy drugi, trzeci dzień.Co do suplementu przeciwpasożytniczego Parasic, z całą pewnością nie zniszczy pożytecznej  flory bakteryjnej.

  Odnośnie naprzemiennych biegunek i zaparć ( a trwa to już dłuższy okres czasu) polecam zrobić badania kolonoskopowe

  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

  Dr. Podlupszki