Pytanie

mam bole z lewej strony na dole brzucha po ktorych nastepuje biegunka

Witam co dzień po posiłku lub po zdenerwowaniu mam bole z lewej strony na dole brzucha po ktorych nastepuje biegunka i nastepuja duża ulga po wypróżnieniu.... co mam zrobic /? ? co zastosować? ? ile i jak dlugo? ? ? Prosze o pomoc bo nie da sie tak żyć zero konfortu.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Styczeń 2016.

  Dzień dobry

  Trudno postawić dokładną diagnozę i zaleciś leczenie bez badania, ale wydług mnie może to być Colon irritabile - Zespół Jelita Drażliwego. Zalecam dużo ruchu, zdroeą dietą oraz przyjmowanie jak największych ilości błonnika pokarmowego i probiotyków w celu odbudowania naturalnej flory jelitowej.

   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

Pytanie

Choroba uchyłkowa jelita grubego

Mam 47 lat. W dniu 10.12.2015 r. zostałem przyjęty do szpitala - oddziału chirurgicznego z powodu bólu brzucha, gorączki, wymiotów i biegunki z podejrzeniem ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. Zostałem operowany w trybie doraźnym (Laparotomia przyprostna dolna prawa, ewakuacja ropnia przykątniczego, appendektomia, Drenaż jamy otrzewnowej). Przebieg pooperacyjny powikłany stanami gorączkowymi i biegunką. Wykonano TK jamy brzusznej, w której stwierdzono uchyłki esicy z mikroropniami. Po zastosowaniu antybiotykoterapii dolegliwości ustąpiły, a wskażniki stanu zapalnego wróciły do normy. W przebiegu pooperacyjnym po uzyskaniu centralnego dostępu żylnego stosowano całkowite żywienie pozajelitowe. W dniu 23.12.2015 r. w stanie dobrym zostałem wypisany do domu. W karcie informacyjnej z leczenia szpitalnego wpisano następujące rozpoznanie kliniczne: "Choroba uchyłkowa jelita grubego z mikroperforacją uchyłka i ograniczonym zapaleniem otrzewnej. K65.0 , ropień przykątniczy, odczynowe zapalenie wyrostka robaczkowego". Proszę o odpowiedź na pytanie czy mogę zastosować program Clean Inside przy tego typu dolegliwościach, a jeśli tak to ile powinien wynosić odstęp czasowy od przeprowadzonego zabiegu operacyjnego? Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź. Mariusz.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  25. Grudzień 2015.

  Dzień dobry

  Przy  przy tego typu dolegliwościach  zalecam 1 miesięczny odstęp czasowy od przeprowadzonego zabiegu operacyjnego. Jak wynika z listu miesiąc od operacji już wkrótce upłynie, więc może pan potem bez problemów przeprowadzić kurację oczyszczającą.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.


Pytanie

zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru.

Witam Panie doktorze Od 3,5roku kiedy byłam w ciąży zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru. Mieszkam w Norwegii a tutaj lekarze patrzą na mnie jAkbym się urwała z gwiazdy i nie mająca innych problemów. Wszelkie możliwe badania zrobione ,wątrobowe i bilirubina usg szystko wychodzi ok ,a kał wciąż jasny. Kiedy idę do ubikacji codziennie kał jest jasno beżowy i miękki ,kiedy natomiast idę po dwóch dniach przerwy kał jest jeszcze jaśniejszy ,blado żółty. Czasem bywają biegunki a wtedy stolec jakby ciemniejszy,czuje się dobrze . Nie mam innych dolegliwości. Lekarz twierdzi ze to dieta ale moja nie zmienia się ,,pozostali domownicy jedzą to samo i takich dolegliwości nie maja. Bardzo martwi mnie to tym bardziej ze nie wiem jakie badania jeszcze wymuszać na lekarzu ....czy to pasożyty? Hemoroidy które od czasu do czasu dają znać ...czy nerki .,pare lat temu rodziłam kamień i generalnie mało pije i miewam od czasu do czasu zapalenie miedniczek itp....nie wiem co jeszcze powinnam zaznaczyć ,mam 42 lata.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  5. Październik 2015.
   
  Dzień dobry
   
  Jeśli były przeprowadzone wszystkie  badania (z listu nie wyczytałem, czy również na woreczek żółciowy-bo to również ważne), ale jeśli tak a  nic nie stwierdzono  i jak pani pisze- nie może to być ze spożywanych posiłków tak zalecam przyjmowanie probiotyków, ponieważ przyczyną takiego zabarwienia stolca może być nieprawidłowa flora bakteryjna.
   
   
  Z poważaniem
                                dr  Podlupszki Cs. 

Pytanie

Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku.

Witam. Skoro istnieje taka możliwość to skorzystam i zadam pytanie a właściwie prośbę o poradę. Przez długi czas leczyłem się antybiotykami na różne schorzenia od chorych zatok po refluks żołądkowy.Lekarz gastrolog po przeprowadzonym wywiadzie zasugerował mi że moje dolegliwości mogą być spowodowane przypadłością IBS. Polecił mi spokojniejszy tryb życia i zwracanie uwagi na przyjmowane pokarmy ale zaznaczył również że dieta nie ma aż tak wielkiego wpływu na moje dolegliwości. Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku. Moje pytanie brzmi czy ma Pan jakiś pomysł na to by poprawić swoją florę bakteryjną bo słyszałem że wielkim problemem jest właśnie brak odpowiednich bakterii w jelitach.Problem jest o tyle uciążliwy że muszę kontrolować się z jedzeniem w miejscach publicznych itd żeby nie mieć nieprzyjemnych dolegliwości. Będę wdzięczny za podpowiedź jeżeli oczywiście w tym temacie zdoła Pan mi pomóc. Pozdrawiam Łukasz

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Lipiec 2015.

  Witam serdecznie

  Niestety nie widziałem wyników badań, ale biorąc pod uwagę wcześniejszą antybiotykoterapię problem będzie z florą bakteryjną. Po kuracji antybiotykami konieczna jest odbudowa flory bakteryjnej, zalecane są produkty bogate w błonnik, duże ilości płynów-należy wypijać dwa litry dziennie oraz probiotyki z bakteriami Lactobacillus, Bifodobacterium (polecam preparat Swiss Probiotix).

  Z poważaniem

  Dr.  Podlupszki