Pytanie

Od 2 miesięcy mam biegunkę..

Od 2 miesięcy mam biegunkę po każdym posiłku i nie tylko ,gastroskopie mam dopiero w czerwcu ,lekarstwa od lekarza przepisane nie pomagają.Proszę o pomoc ,bo biegunki mnie już psychicznie dołują.Dziękuje.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Unknown
  8. Maj 2016.

  Dzień dobry!

  Powinna pani poczekać na badania gastroenterologiczne jeśli wyniki będą negatywne wówczas zalecam przeprowadzanie  kuracji oczyszczającej.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

mam zaparcia, teraz doszły biegunki

Witam. Pisze do Pana z ogromna nadzieją ze odpowie Pan na moje pytanie i moze w jakimś stopniu pomoże mi rozwiazać moje problemy ze zdrowiem.. Od ponad 5 lat borykam sie z uciażliwym, ciągłym i przewlekłym bólem miedzy łopatkami. Jest to ciągły ból który nie daje mi żyć od rana do wieczora - jest ciągły... Miałam wykonane przeróżne badania, odwiedziłam mnóstwo specjalistów poprzez ortopede, chirurga, neurologa, osteopate, gastroenterologa, psychologa, byłam w poradni leczenia bólu, masaże, zabiegi fizjoterapeutyczne- i nic... :( żadne tabletki przeciwbólowe, plastry, maści- nic nie pomagają. Mam zmiane na wątrobie prawdopodobnie fnh, mam zaparcia, teraz doszly bigunki, luźne stolce- które trwają po kilka tygodni. Pobrano mi przy badaniu gastroskopii wycinek pod kątem celiaki. Robiłam badania z kału pod kątem pasożytów- wyszło negatywnie. Dodam jeszcze ze wykonałam badanie IgE całkowite i wyszło bardzo podniesione. Panele wziewny i pokarmowy- bez zarzutów :\ błagam o pomoc- bo już sama niewiem w którym kierunku iść i gdzie szukać pomocy....

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  19. Marzec 2016.

  Dzień dobry


  Bardzo trudno postawić właściwą diagnozę, nie podała pani swojego wieku, a ten np. w przypadku IgE ma znaczenie, ponieważ obserwuje się stosunkowo często wzrost stężenia całkowitej IgE wraz z wiekiem. Ponadto podniesione IgE może pojawić się u osób z infestacjami pasożytniczymi oraz chorych na grzybicze zapalenie zatok. Polecam przeprowadzenie całkowitej, naturalnej kuracji oczyszczającej, badania kału pod kątem pasożytów jak pani pisze, wyszło negatywne, jednak pasożyty mogą znajdować się również w krwi i tutaj bardzo pomocne może okazać się przeprowadzenie odpowiedniej detoksykacji organizmu mającej na celu oczyszczenie jelit, krwi z pasożytów, jak również wątroby i organizmu ze złogów metali ciężkich. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

Pytanie

pojawiły się zaburzenia jelit, wzdęcia, biegunki

Mam 56 lat od 15 lat dieta bezglutenowa Kosmki jelitowe III st objawy na skòrze w postaci pęcherzy a później rany na kończynach oraz w j.ustnej po eliminacji glutenu ustąpiły. Od 2 lat biorę polfenon -napadowe migotanie przedsionków od roku pojawiły się zaburzenia jelit wzdęcia,biegunki. Po gastroskopii: zapalenie bł. śluzowej żołądka,polipy dna żołądka-może być "polypuse hyperplasticus" . Ponieważ czeka mnie ablacja serca , pewnie usunięcie polipów proszę o radę

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Rónay
  Barbara Ronay Specjalista w dziedzinie dietetyki
  23. Luty 2016.

  Dzień dobry!
  Zalecam przeprowadzenie naturalnego oczyszczania organizmu. Jeśli były robione badania endoskopowe, należy ustalić, czy były pobierane próbki krwi na celiakię i czy stosowana dieta bezglutenowa  w pani przypadku jest wystarczająca.

  dr Barbara Ronay

  Specjalista w dziedzinie dietetyki

Pytanie

mam bole z lewej strony na dole brzucha po ktorych nastepuje biegunka

Witam co dzień po posiłku lub po zdenerwowaniu mam bole z lewej strony na dole brzucha po ktorych nastepuje biegunka i nastepuja duża ulga po wypróżnieniu.... co mam zrobic /? ? co zastosować? ? ile i jak dlugo? ? ? Prosze o pomoc bo nie da sie tak żyć zero konfortu.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  8. Styczeń 2016.

  Dzień dobry

  Trudno postawić dokładną diagnozę i zaleciś leczenie bez badania, ale wydług mnie może to być Colon irritabile - Zespół Jelita Drażliwego. Zalecam dużo ruchu, zdroeą dietą oraz przyjmowanie jak największych ilości błonnika pokarmowego i probiotyków w celu odbudowania naturalnej flory jelitowej.

   

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   


Pytanie

zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru.

Witam Panie doktorze Od 3,5roku kiedy byłam w ciąży zaobserwowałam dziwnie jasny kał,konsystencja zapach wszystko ok ,oprócz koloru. Mieszkam w Norwegii a tutaj lekarze patrzą na mnie jAkbym się urwała z gwiazdy i nie mająca innych problemów. Wszelkie możliwe badania zrobione ,wątrobowe i bilirubina usg szystko wychodzi ok ,a kał wciąż jasny. Kiedy idę do ubikacji codziennie kał jest jasno beżowy i miękki ,kiedy natomiast idę po dwóch dniach przerwy kał jest jeszcze jaśniejszy ,blado żółty. Czasem bywają biegunki a wtedy stolec jakby ciemniejszy,czuje się dobrze . Nie mam innych dolegliwości. Lekarz twierdzi ze to dieta ale moja nie zmienia się ,,pozostali domownicy jedzą to samo i takich dolegliwości nie maja. Bardzo martwi mnie to tym bardziej ze nie wiem jakie badania jeszcze wymuszać na lekarzu ....czy to pasożyty? Hemoroidy które od czasu do czasu dają znać ...czy nerki .,pare lat temu rodziłam kamień i generalnie mało pije i miewam od czasu do czasu zapalenie miedniczek itp....nie wiem co jeszcze powinnam zaznaczyć ,mam 42 lata.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  5. Październik 2015.
   
  Dzień dobry
   
  Jeśli były przeprowadzone wszystkie  badania (z listu nie wyczytałem, czy również na woreczek żółciowy-bo to również ważne), ale jeśli tak a  nic nie stwierdzono  i jak pani pisze- nie może to być ze spożywanych posiłków tak zalecam przyjmowanie probiotyków, ponieważ przyczyną takiego zabarwienia stolca może być nieprawidłowa flora bakteryjna.
   
   
  Z poważaniem
                                dr  Podlupszki Cs. 

Pytanie

Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku.

Witam. Skoro istnieje taka możliwość to skorzystam i zadam pytanie a właściwie prośbę o poradę. Przez długi czas leczyłem się antybiotykami na różne schorzenia od chorych zatok po refluks żołądkowy.Lekarz gastrolog po przeprowadzonym wywiadzie zasugerował mi że moje dolegliwości mogą być spowodowane przypadłością IBS. Polecił mi spokojniejszy tryb życia i zwracanie uwagi na przyjmowane pokarmy ale zaznaczył również że dieta nie ma aż tak wielkiego wpływu na moje dolegliwości. Dolegliwości to oczywiście częsta biegunka w szczególności gdy zjem dużo posiłku. Moje pytanie brzmi czy ma Pan jakiś pomysł na to by poprawić swoją florę bakteryjną bo słyszałem że wielkim problemem jest właśnie brak odpowiednich bakterii w jelitach.Problem jest o tyle uciążliwy że muszę kontrolować się z jedzeniem w miejscach publicznych itd żeby nie mieć nieprzyjemnych dolegliwości. Będę wdzięczny za podpowiedź jeżeli oczywiście w tym temacie zdoła Pan mi pomóc. Pozdrawiam Łukasz

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  4. Lipiec 2015.

  Witam serdecznie

  Niestety nie widziałem wyników badań, ale biorąc pod uwagę wcześniejszą antybiotykoterapię problem będzie z florą bakteryjną. Po kuracji antybiotykami konieczna jest odbudowa flory bakteryjnej, zalecane są produkty bogate w błonnik, duże ilości płynów-należy wypijać dwa litry dziennie oraz probiotyki z bakteriami Lactobacillus, Bifodobacterium (polecam preparat Swiss Probiotix).

  Z poważaniem

  Dr.  Podlupszki

Pytanie

Czy parasic nie niszczy również i dobrych bakterii?

Dzień dobry panie doktorze

Program Clean Inside do oczyszczania jelit stosuję 8 dni, ale jak narazie jest bez zmian, przyjmuję wystarczającą ilość płynów, suplementy stosuję według zaleceń w instrukcji (kapsułki parasic oraz herbatkę Slim Tea). Od początku wiedziałam, że proces oczyszczania może być uciążliwy, ale nie przypuszczałam, że aż tak. Już od pierwszych dni stosowania produktów mam biegunkę, bardzo mało i źle spię, jestem wciąż zmęczona. Czytałam wiele opinii na temat działania produktów trochę uspokaja mnie myśl, że to tylko początkowa reakcja (którą odczuwała większość ludzi, stosujących produkty do oczyszczania organizmu.

Panie doktorze proszę mi poradzić, co mam robić, na kurację zdecydowałam się ze względu na problemy z wypróżnianiem raz to były zaparcia innym razem biegunka. Panie doktorze mam pytanie czy kapsułki przeciwpasożytnicze parasic nie niszczą równeż tych dobrych bakterii, czy tez powinnam stosować probiotyki Swiss probiotix.

Z góry dziękuję za pomoc

 Sylwia

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2014.

  Szanowna pani!

   Zalecam stosować produkty według zaleceń w instrukcji, tylko herbatkę Slim Tea stosować rzadziej wystarczy każdy drugi, trzeci dzień.Co do suplementu przeciwpasożytniczego Parasic, z całą pewnością nie zniszczy pożytecznej  flory bakteryjnej.

  Odnośnie naprzemiennych biegunek i zaparć ( a trwa to już dłuższy okres czasu) polecam zrobić badania kolonoskopowe

  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

  Dr. Podlupszki