Pytanie

Dość często mam biegunki

Dzień dobry. Od kilkunastu lat zmagam się z chorobą jelit. Byłem u wielu lekarzy. Stan się poprawił, ale w dalszym ciągu nie jest zadowalający. Dość często mam biegunki, szczególnie przed ważnymi wydarzeniami. Często zdarzają się rano, ale również i po południu czy wieczorem. Robiłem gastroskopie i kolonoskopię. Wyniki dobre. 8 lat temu w Poznaniu robiłem tekst na nietolerancję i wyszła mi nietolerancja na gluten i laktozę. Stosuję więc dietę. Jest lepiej, ale mimo wszystko czasami biegunki wracają. Dużo spożywał ziól, takich jak quecor, urtix, czarny bez, rumianek, melisa, calperos, cynarex, sylimarol. Ostatnio robiłem w Poznaniu badania na flore bakteryjną. Wyszło mało dobrych bakteri, dlatego od 4 miesięcy biorę przepisane probiotyki: Symbiolact comp., symbioflor2, symbio intest. Pomimo tego nie ma znaczącej poprawy. W związku z tym, co napisałem chciałem zapytać, co jeszcze mogło by być przyczyna moich dolegliwości?

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  27. Czerwiec 2018.

  Witam

  Z opisanych przez pana dolegliwości wnioskuję zaburzenia flory bakteryjnej jelit. Probiotyki są niezbędne, ale nie wszystkie probiotyki zawierają odpowiednie szczepy bakterii. Badania potwierdziły, że niektóre szczepy wydają się bardziej efektywne niż inne w leczeniu poszczególnych schorzeń. Warto zwrócić uwagę, aby probiotyk posiadał system uwalniania jelitowego. Skuteczne szczepy w przypadku nawracającej biegunki to Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus acidophilus oraz Lactobacillus bulgaricus, niezmiernie ważna jest również ilość komórek danego szczepu w jednej kapsułce. Zalecam stosowanie Synbiotyku (połączenie probiotyku z prebiotykiem) firmy Natural Swiss. Preparat ten po zastosowaniu u moich pacjentów przyniósł niezmiernie korzystne rezultaty.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

Pytanie

Leki spowodowały u mnie biegunkę

Szanowny panie doktorze! Mam 22 lata, niedawno miałam zapalenie dróg oddechowych i musiałam brać antybiotyki konkretnie był to lek Cefzil. Już po kilku dawkach leku wystąpiła u mnie biegunka. Stolec był śluzowaty, czasem krwawy, zmieniłam dietę (sucharki, kleik ryżowy, banany), to znaczy, że spożywam tylko te produkty , które można spożywać przy biegunce. Schudłam kilka kilogramów, do toalety chodzę 3-4 razy dziennie, bardzo mnie niepokoi konsystencja i krew w stolcu. Podobne problemy już miałam dwa lata temu, ale wówczas to szybko ustąpiło, czy to może być jakiś stan zapalny? Wiem, że będę musiała pójść do lekarza, ale boję się, że będzie chciał mi zrobić kolonoskopię, ale tego badania bardzo się boję. Mam silny niedobór żelaza i anemię. Zastanawiam się, czy to nie może być powód. Nie chcę myśleć o niczym poważniejszym. Proszę mi powiedzieć, co to może być? Czy powinienem się bać? Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc! Zrozpaczona Brygida G.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  26. Kwiecień 2018.

  Szanowna pani!

  Według mnie cały problem spowodowały antybiotyki.

  Jeśli pani stan zdrowia się nie poprawi, będzie trzeba wykonać badania próbki kału w kierunku toksyn  Clostridium difficile

  Do tego czasu zalecam przyjmowanie probiotyków.

  Z poważaniem

  dr Csaba Podlupszki

   

Pytanie

przy ostatnim wypróżnianiu zauważyłem u siebie krew na papierze

Witam mam taki problem, są takie dni że nie wypróżniam sie nawet kilka ale nastepnie jednego dnia chodze kilka razy przy ostatnim wypróżnianiu zauważyłem u siebie krew na papierze toaletowym od jakiegoś czasu. Ostatnio nawet zauwazyłem kilka kropel krwi w muszli. Dodam że jakis rok temu spożywałem dość duzo piwa ale od roku zdarza sie to bardzo rzadko. Starqam sie odzywiać normalnie, bez fast foodów. Mam 26 lat, co może być przyczyną, i czy to może zostać wykryte na komisji wojskowej. Ponieważ zamierzam sie ubiegać do wojska. Pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Marzec 2018.

  Dzień dobry

  Jakiekolwiek zmiany w stolcu, krew, śluz, zmiana konsystencji a nawet cyklu wypróżnień mogą być ważnymi sygnałami rozwijającej się choroby. Zalecam więc odwiedzić swojego lekarza, który skieruje na odpowiednie badania.

  Z poważaniem,

  dr Podlupszki Cs

   

Pytanie

Dopadają mnie bóle brzucha, wzdęcia, biegunki naprzemiennie z zaparciami.

Witam, mam problem od dłuższego czasu (pół roku). Dopadają mnie bóle brzucha, wzdęcia, biegunki naprzemiennie z zaparciami. Pojawiły się problemy z prawidłowym miesiączkowaniem, zbyt długie, mało obfite krwawienia. Pod względem ginekologicznym wszystko jest w porządku. Odstawiłam mleko i kawę. Nie piję i nie palę. Od kilku lat choruję na Hashimoto. Jestem pod opieką specjalisty i z wynikami tarczycy też jest ok. Życie bez stresu nie jest mi obce, ale myślę, że nie aż w takim stopniu, aby wywołać chorobę. Nie wiem gdzie dalej szukać pomocy tak, żeby zlokalizować przyczynę.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  23. Styczeń 2017.

  Dzień dobry

  Nie podała pani swojego wieku, ale bez dokładnych badań też trudno określić przyczynę. Powinna pani odwiedzić gastroenterologa lub spróbować przeprowadzić kurację oczyszczającą korzystając z naturalnych preparatów ziołowych.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   


Pytanie

mam syna 10 lat często dostaje niespodziewanie bóle brzuch i kolki

witam mam syna 10 lat często dostaje niespodziewanie bóle brzuch i kolki ma do tego biegunkę ,ma takie cienie pod oczami jakby sine jest blady może dlatego że jest takiej urody jest blondynem lekarz do którego chodzę z nim nie widzi potrzeby dać na wyniki chcę mu zrobić USG brzucha wynik na próby wątrobowe ,ogólne wyniki wiadomo że to muszę zrobić prywatnie chcę mieć pewność że jest wszystko dobrze często ma taki brzydki zapach z ust zgniłe jaja zapach okropny co mogę jeszcze zrobić jakie badania dziękuję za odpowiedz pozdrawiam

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  22. Styczeń 2017.

  Dzień dobry

  Bardzo możliwe, że w organizmie syna zagnieździły się pasożyty, to one mogą być przyczyną tego typu dolegliwości. Polecam skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań: mocz, krew, kał. 

  Z poważaniem
  dr Podlupszki Csaba

Pytanie

Mój problem trwa od 3 lat mam codzienne biegunki wielokrotne

Dzień dobry.Mam 56 lat jestem po badaniu kolonoskopii z której wynika,że w tej kwestii wszystko w porządku.Mój problem trwa od 3 lat mam codzienne biegunki wielokrotne (8-12 razy) spore wzdęcia ale brzuch mnie nie boli od 2 lat biorę Debretin lekarz rodzinny twierdzi,że można brac go bez przerwy.Piję tylko wodę niegazowaną i staram się trzymać dietę.Proszę odpowiedzieć czy można pozbyć się tego problemu? i czy grozi to rakiem jelit? Pozdrawiam Grażyna

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Podlupszki
  dr Podlupszki Csaba Gastroenterolog
  2. Styczeń 2017.

  Dzień dobry

  Należałoby  wykluczyć alergię na gluten, celiakię.  Jeśli wynik będzie negatywny może pani zastosować  kurację oczyszczającą organizm.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.

   

Pytanie

pomoc mojemu mezowi, ktory jest juz 6 lat po opercji jelita cienkiego

Witam, W jaki sposob mozna pomoc mojemu mezowi, ktory jest juz 6 lat po opercji jelita cienkiego (zostalo tylko 70 cm), od operacji az do tej pory nie moze przybrac na wadze, ciagle ma szybka przemiane materii (toaleta). co nalezaloby z Panswtwa strony zastosowac aby zaczal organizm dobrze funkcjonowac. dziekuje i poprosze o krotkie informacje. Agnieszka Roszczenko

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Dr. Rónay
  Barbara Ronay Specjalista w dziedzinie dietetyki
  12. Grudzień 2016.

  Dzień dobry

  Chirurgiczne usunięcie części jelita prowadzi do znacznego ograniczenia przyswajania składników odżywczych i wody to wiąże się z biegunekami i odwodnieniem. Podejrzewam wystąpienie zespołu krótkiego jelita. Niestety,  ludzie z tą dolegliwością już do końca życia muszą być pod opieką specjalistów i stosować specyficzną dietę.

  dr Barbara Ronay

Pytanie

Od 2 miesięcy mam biegunkę..

Od 2 miesięcy mam biegunkę po każdym posiłku i nie tylko ,gastroskopie mam dopiero w czerwcu ,lekarstwa od lekarza przepisane nie pomagają.Proszę o pomoc ,bo biegunki mnie już psychicznie dołują.Dziękuje.

Odpowiedzi
Kategorie: Biegunka

Odpowiedź

 1. Unknown
  8. Maj 2016.

  Dzień dobry!

  Powinna pani poczekać na badania gastroenterologiczne jeśli wyniki będą negatywne wówczas zalecam przeprowadzanie  kuracji oczyszczającej.

  Z poważaniem

  dr Podlupszki Cs.